محمدرضا ورزنده | تدریس خصوصی و آموزش زبان انگلیسی

محمدرضا ورزنده هستم، مدرس زبان انگلیسی با سابقه 10 سال تدریس در مدارس غیر انتقاعی و آموزشگاه های زبان در تهران.

درحال حاضر به تدریس خصوصی و آموزش زبان انگلیسی در مقطع سنی کودک و نوجوان مشغول هستم.

یکی از ویژگی های مثبت آموزش انگلیسی در سن نوجوانی تسریع یادگیری به دلیل آمادگی ذهن و ماندگاری طولانی مدت  نکات در خاطره نوجوانان است. به همین دلیل شاید بتوان گفت بهترین زمان آغاز یادگیری یک زبان جدید همین سن نوجوانی باشد.

من به عنوان یک مدرس هیچ فرقی بین کلاس های خصوصی و آموزش گروهی زبان انگلیسی در این سن نمی بینم. چرا که قدرت یادگیری در نوجوانان به قدری بالاست که حضور در کلاس گروهی و یا تدریس خصوصی هیچ فرقی برای آنان ندارد. شاید بتوان گفت یکی از مهمترین مزایای استفاده از کلاس های زبان در موسسات آموزشی ایجاد حس رقابت و انگیزه برای یادگیری بیشتر باشد و این کیفیت یادگیری را به مراتب بیشتر می سازد، از طرفی تعامل اجتماعی نوجوانان در این روش از یادگیری به شدت بالا می رود و آنها را برای ورود به اجتماع بزرگتر و یا دانشگاه به خوبی آماده می سازد.

از طرفی یادگیری زبان انگلیسی سبب می شود تا نوجوانان با آمادگی بیشتری از تسلط بر این درس در کنکور شرکت کنند و این یک امتیاز مثبت است. مهارت دانستن یک زبان خارجی در رزومه کاری آینده نوجوانان نیز بی تاثیر نخواهد بود و می توان گفت همین مسئله به ظاهر ساده می تواند سرنوشت فرزندانمان را در آینده تغییر دهد.

با توجه به نیاز جامعه جهانی امروز به زبان مشترک جهت تعامل و البته بین المللی بودن زبان انگلیسی می توان گفت امروزه یادگیری این زبان یک نیاز است و کسی که زبان انگلیسی نمی داند به مراتب از جامعه عقب خواهد بود. پس بهتر است برای شروع آموزش فرزندان خود در این سن اقدام کنید، اگر توانایی مالی استخدام مدرس خصوصی برای آموزش فشرده به فرزند خود را  دارید و انگیزه و استعداد لازم از سوی او نیز برایتان واضح است شاید این بهترین انتخاب ممکن در زمینه آموزش انگلیسی برای یک فرد باشد، در غیر اینصورت حضور در کلاس های آموزشی موسسات نیز مثمر ثمر خواهد بود و مطمئنا به نتیجه دلخواه خواهید رسید.

والدین می توانند با خرید فیلم های آموزشی، بازی های زبان اصلی و همچنین تشویق نوجوان زبان آموز خود به استفاده از زبان انگلیسی به صورت روزمره، برای مثال نوشتن خاطرات به زبان انگلیسی و یا مطالعه مجلات و کتب مناسب سن نوجوانان آنان را به یادگیری بیشتر تشویق کنند.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن