مجتبی رحیمی | معلم خصوصی آموزش زبان انگلیسی دهم

مجتبی رحیمی هستم، معلم خصوصی زبان انگلیسی دهم در تهران، دارای مدرک لیسانس مترجمی زبان هستم و 10 سال است که به تدریس زبان انگلیسی مشغول هستم.

اکثر کسانی که برای یادگیری زبان به صورت خصوصی به من مراجعه میکنند دانش آموزان هستند، اکثر دانش آموزان درس زبان انگلیسی دچار مشکل هستند، این مسئله برای دانش آموزانی که در دوره متوسطه دوم یعنی سالهای دهم، یازدهم و دوازدهم تحصیل میکنند به مراتب سخت تر است چرا که گرامر و مباحث درسی به مرور سخت تر میشود و پایه ضعیف درسی سبب می شود آنها در یادگیری مطالب جدید دچار ضعف بوده و نتوانند به خوبی مطالب جدید را فرا بگیرند، به همین دلیل دچار افت تحصیلی می شوند.

به همین دلیل است که اکثر والدین در این دوره به فکر استخدام معلم خصوصی آموزش زبان می افتند. تا بتوانند عقب ماندن دانش آموز از دروس را جبران کنند، از طرفی نباید فراموش کرد که سه سال پایانی تحصیل در دوره متوسطه دوم نقش مهمی در موفقیت دانش آموزان در کنکور خواهد داشت، اینجاست که اهمیت یادگیری مطالب درسی به خصوص دروسی مثل زبان که نقش تعیین کننده ای در کنکور دارند مشخص می شود.

بهتر است برای شروع کلاس های خصوصی ابتدا از میزان تسلط دانش آموز به مطالبی که قبلا خوانده است آگاه شوید، برای این کار میتوانید یک کوئیز کوچک ترتیب بدهید و با استفاده از سوالات درسی مربوط به سال های قبل میزان تسلط وی بر لغات و گرامر را بسنجید. در صورت نیاز میتوانید با مروری بر گذشته دروس جدید را آغاز کنید در غیر اینصورت کلاس ها بر طبق عناوین و مباحث درسی سال دهم پیش خواهد رفت.

برای تسلط بیشتر دانش آموز میتوانید به طرح سوالاتی مشابه تمارین کتاب بپردازید تا او را با استفاده از تمرین های بسیار آماده کنید برای قدم های بعدی حاضر باشد.

بهترین نتیجه زمانی به دست می آید که مدرس خصوصی به نقاط ضعف دانش آموز آگاه باشد و آموزش را بر پایه تقویت این نقاط و همچنین پرورش نقاط قوت وی پیش ببرد. استفاده از کتاب های تمرین در خانه و یا نمونه سوالات امتحانی میتواند به شما کمک کند تا منابع بیشتری برای تمرین در اختیار داشته باشید.

پیشنهاد من به والدین گرامی دانش آموزان این است که هرگز فقط برای شب های امتحان اقدام به استخدام معلم خصوصی نکنند، دانش آموزی که طی 9 ماه تحصیل نتوانسته است به خوبی مطالب را بیاموزد مطمئنا یک یا دو روزه نخواهد توانست تسلط کافی برای کسب نمره مناسب در امتحان داشته باشد پس بهتر است در صورتی که متوجه ضعف فرزندتان در درس انگلیسی شده اید اقدام به برگزاری جلسات متعدد خصوصی کنید تا بتوان به نتیجه دلخواه دست پیدا کرد.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن