مجتبی امامی | معلم تدریس خصوصی زبان دهم در منزل

مجتبی امامی هستم، دارای مدرک کارشناسی تدریس زبان انگلیسی هستم و تقریبا 9 سال است که در زمینه تدریس خصوصی زبان انگلیسی فعالیت دارم.

یکی از پایه هایی که در آن به تدریس زبان مشغول هستم پایه دهم است. درس زبان در تمام پایه های مختلف تحصیلی از اهمیت زیادی برخوردار است، پایه دهم از آن جهت که اولین پایه از متوسطه دوم است مورد توجه قرار میگیرد. دانش آموز کلاس دهم تجربه سه سال آموزش زبان انگلیسی دارد، بنابراین در کلاس های خصوصی باید ابتدا مطمئن شد که دانش آموز به اندازه کافی به مباحث درسی سابق تسلط  داشته باشد.

زبان انگلیسی یک درس زنجیره ای است که تمام فصول و دروس آن به یکدیگر متصل هستند. بنابراین اگر دانش آموزی  از سالهای قبل دچار ایراد یا اشکال در یادگیری بوده و یا به هر دلیلی دروس سالهای قبل را فراموش کرده باشد، بهتر است که ابتدا مروری بر دروس داشته باشد، تا بتواند درس های جدید را به خوبی فرا گیرد.

من معمولا در کلاسهای خصوصی درس را با مروری بر گرامرهای پایه آغاز می کنم، دست کم باید مطالبی که پیش نیاز مباحث جدید درسی است مجددا برای دانش آموز مرور شود. تا دانش آموز آمادگی لازم برای شروع مطالب جدید درسی را داشته باشد.

یکی از مهمترین مسائل برای دانش آموزان یادگیری لغات جدید است، اگر هر دانش آموز برای یادگیری دارای یک برنامه ریزی درسی متناسب با شرایط خود باشد، به راحتی می تواند اقدام به یادگیری اصولی زبان انگلیسی کند، بهتر است هر روز ساعاتی را به یادگیری لغات جدید و دیکته آنها اختصاص دهید.

وقتی لغات را به خوبی فرا گیرید به راحتی می توانید گرامرها را درک کنید، بنابراین توصیه من این است که از اهمیت  حفظ لغت به هیچ عنوان غافل نشوید.

یادگیری گرامرها نیز نیاز به تمرین و تکرار فراوان دارد، بنابراین باید برای مرور روزانه وقت کافی در برنامه ریزی خود در نظر داشته باشید.

برای این که با سوالات امتحانی آشنا شوید پیشنهاد میکنم که تا جایی که امکان دارد نمونه سوالات مختلف را حل کنید. حل کردن مداوم نمونه سوالات باعث می شود تا بتوانید شناخت کافی از طراحی سوالات داشته باشید و راحت تر به سوالات پاسخ دهید.

استفاده از کتاب های نمونه سوال و کمک درسی نیز شیوه خوبی برای حل مشکلات آموزشی زبان انگلیسی است. اگر احساس می کنید که در یادگیری مفاهیم زبان انگلیسی دچار مشکل هستید پیشنهاد می کنم که حتما از معلم خصوصی یا کلاس های تقویتی استفاده کنید.

یکی از راه های پیش روی دانش آموزان استفاده از کلاس های آموزشی زبان انگلیسی است. این کلاس ها به دانش آموزان کمک می کند تا زبان انگلیسی را راحت تر بیاموزند، ضمن این که استفاده از این کلاس ها باعث می شود که دانش آموز برای شرکت در کنکور نیز بسیار آماده باشد. معمولا این کلاس ها دارای بازدهی بسیار مناسبی هستند و دانش آموزانی که در کلاس های آموزشگاهی شرکت می کنند در یادگیری زبان بسیار موفق تر از سایرین عمل می کنند.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن