مبینا لطفی | مدرس زبان انگلیسی در مقطع تافل و آیلتس

مبینا لطفی هستم مدرس خصوصی زبان انگلیسی در مقطع تافل و آیلتس در تهران، من زبان آموز موسسات آموزش زبان انگلیسی بوده ام و تا مقطع تافل در این موسسات به یادگیری مشغول بودم. تسلط من به زبان انگلیسی در این سطح به خاطر علاقه وافرم به این زبان بوده است، فارغ التحصیل رشته آی تی از دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد هستم.

من به عنوان یک مدرس که زبان انگلیسی رشته تحصیلی اش نبوده و به صورت آزاد به یادگیری این زبان بین المللی پرداخته است باید بگویم مهمترین فاکتور در تسلط به زبان انگلیسی در حد نیتیو تلاش مستمر و علاقه شخص زبان آموز است.
در حال حاضر به تدریس خصوصی زبان انگلیسی به زبان آموزانی که به دلیل مهاجرت یا شرایط کاری و تحصیلی مجبور به یادگیری سریع این زبان هستند تا بتوانند در امتحانات بین المللی IELTS و TOFEL شرکت کنند مشغول هستم. به عقیده من اگر شخص زبان آموز صرفا برای شرکت در آزمون قصد یادگیری این زبان را دارد استفاده از کلاس های خصوصی زبان انگلیسی بسیار کارگشا خواهد بود، چرا که زمان لازم برای پیدا کردن و رفع نقاط ضعف و همچنین موفقیت بیشتر در نقاط قوت وجود دارد. در کلاس های خصوصی مدرس با معرفی یکی از کتب معتبر ارائه شده جهت آزمون به بررسی میزان تسلط شما بر زبان انگلیسی می پردازد.

من معتقدم برای موفقیت تضمینی در آزمون های بین المللی بهتر است تمام مهارت های writing، listening، speaking و comprehension همزمان با هم رشد پیدا کند، در صورت ضعف در یکی از مهارت ها می توان تمرکز بیشتر را در رفع نقطه ضعف گذاشت، یک مدرس حرفه ای با توجه به امتیازی که هر مهارت در کسب نتیجه نهایی دارد می تواند شما را با مهارت های طلایی که امتیاز بیشتری دارند پیش ببرد.

من به شخصه سعی می کنم در کلاس های خصوصی برای افراد آزمون را بارها و بارها شبیه سازی کنم تا استرس ناشی از آزمون در ذهن شخص از بین برود، از طرفی با ارائه منابع مختلف در این زمینه سعی میکنم تا مدل های مختلف سوالات آزمون را با زبان آموز دوره کرده و نهایتا او را برای آزمون نهایی آماده کنم.

افرادی که به آموزش کوتاه مدت زبان انگلیسی مشتاق هستند معمولا اهدافی چون تجارت، تحصیل و یا مهاجرت به یک کشور انگلیسی زبان را دارند و بنابراین با یک تسلط نسبی کار را آغاز میکنند، باید در نظر داشت این افراد از ابتدا و از صفر آغازگر یادگیری زبان انگلیسی نیستند، چرا که اگر قرار باشد از صفر و با کلاس های خصوصی در یادگیری پیش بروند هزینه صرف شده اصلا مقرون به صرفه نیست و ثانیا یادگیری و تسلط بر زبان انگلیسی در مدت زمان کوتاه امری ناشدنی است و در صورت اتفاق افتادن خیلی زود لغات و مصطلاحات از ذهن بیرون می رود.

بنابراین در صورتی که وقت کافی برای تسلط به زبان انگلیسی را دارید پیشنهاد میکنم به یادگیری بلند مدت زبان انگلیسی مشغول شوید چرا که در این صورت نکات بیشتر و مهمتری می آموزید، نکاتی که آموزش آن در کوتاه مدت امکان ندارد.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن