مبینا رزاقی | مدرس زبان انگلیسی در مقطع آیلتس

مبینا رزاقی هستم دانشجوی کارشناسی ارشد MBA و مدرس زبان انگلیسی در مقطع آیلتس.

من آموختن زبان انگلیسی را از زمان کودکی و پیش از شروع دبستان آغاز کردم. والدین من معتقد بودند که بهترین زمان شروع آموزش یک زبان دوم قبل از سنین دبستان است.

اگرچه امروزه از نظر روانشناسی آموزش متمرکز در سنین زیر 7 سالگی اشتباه است اما من نمونه موفق این گونه آموزش ها هستم.

به عقیده من در خصوص آموزش زبان انگلیسی مهمترین امر استعداد و علاقه است. در صورتی که این توانایی در فرد وجود داشته باشد هیچ تفاوتی ندارد که آموزش را از چه سنی آغاز کند. مهم میزان تسلط فرد بر زبان دوم خواهد بود نه مبدا زمانی شروع آموزش.

در خصوص آموزش آیلتس باید بگویم این دوره از آموزش ها مناسب برای افرادی است که در مقاطع کارشناسی ارشد یا بیشتر مشغول به تحصیل هستند و یا افرادی که قصد مهاجرت دارند.

به طور کلی زبان آموز باید در سطح قابل قبولی از تسلط به زبان انگلیسی باشد تا بتواند وارد مقطع آیلتس شود. تدریس خصوصی آیلتس این امکان را برای زبان آموز فراهم میکند تا با وقت و دقت بیشتری به مطالب کاربردی این مقطع وارد شود.

اصول تدریس من در مقطع آیلتس برای بزرگسالان آموزش تکنیک های تست شده به همراه جزوات و استفاده از مولتی مدیا تکنیک ها و ارائه نکات کلیدی و کاربردی است. میزان مهارت زبان آموز برای شرکت در آزمون IELTS بستگی کامل به تمرینات و تسلط او دارد.

من معتقدم هیچ موسسه، آموزشگاه و مدرسی قادر نخواهد بود تا آموزش خود را تضمین کند این مسئله شاید در خصوص شیوه آموزشی صحیح باشد اما این که یک زبان آموز تا چه حد بتواند با رعایت این اصول و شیوه ها به تسلط برسد فقط و فقط در دست خود اوست.

بنابرایناگر قصد دارید در آزمون های تخصصی TOEFL یا IELTS شرکت کنید و نیاز به آموزش دارید بهتر است با بررسی دقیق شیوه های آموزشی مدرسان گوناگون بهترین شیوه مطابق با سلیقه خود را انتخاب کرده و کارتان را شروع کنید. برای این کار باید بدانید نقطه قوت و ضعف شما در زبان انگلیسی کجاست. لیسنینگ، رایتینگ، کامپریهنشن و گرامر شما باید هم سطح با هم رشد پیدا کند تا بتوانید موفق باشید.

به اعتقاد من در صورتی که قصد شرکت در آزمون ندارید بهتر است از شرکت در کلاس های خصوصی پرهیز کرده و در این زمینه هزینه نکنید. مطالعه آزاد برای کسانی که قصد مهاجرت ندارند و یا نمی خواهند در آزمون ها شرکت کنند بهترین انتخاب خواهد بود.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن