مانلی هداوند | معلم زبان نهم در تهران

من مانلی هداوند هستم، معلم خصوصی زبان انگلیسی در سطح متوسطه اول و دوم در شهر تهران، دارای مدرک کارشناسی زبان و ادبیات انگلیسی از دانشگاه پیام نور هستم و حدود 10 سال است که به تدریس خصوصی زبان انگلیسی مشغول می باشم.

یکی از پایه های مهم از نظر تحصیلی پایه نهم متوسطه است، برای یادگیری بهتر زبان انگلیسی این پایه تحصیلی پیشنهاد میکنم اگر میتوانید برای فرزندان خود از معلم خصوصی استفاده کنید. این کار حتی اگر به چند ساعت یا چند جلسه در یک هفته یا ماه ختم شود اما تاثیر فوق العاده ای بر روند یادگیری دانش آموز خواهد داشت.

من به عنوان معلم زبان نهم در تهران فعالیت دارم، مباحث درسی این پایه تحصیلی کمی سخت است و برای یک دانش آموز مبتدی نا وارد به مباحث درسی انگلیسی شاید گذراندن دو ساعت کلاسی در مدرسه برای یادگیری کم باشد و برای یادگیری بهتر نیازمند به راهنمایی یا استفاده از معلم خصوصی زبان انگلیسی باشد.

من در کلاس های خصوصی که برای زبان نهم برگزار میکنم در ابتدا توانایی های دانش آموز و میزان آشنایی اش با زبان انگلیسی را می سنجم، بعد از آن در صورت نیاز به مرور درس های گذشته می پردازم و در صورتی که دانش آموز مهارت های لازم را آموخته باشد و نیازی به دوره کردن دروس گذشته نداشته باشیم مباحث جدید را آغاز میکنیم.

بهتر است در ابتدا به گرامر بپردازیم، وقتی دانش آموز الگوی جمله سازی را فرا گرفت با استفاده از لغاتی که تا کنون آموخته است به جمله سازی می پردازیم. به این ترتیب تسلط دانش آموز بر آموخته هایش بیشتر می شود. بهتر است گرامر و مکالمه را هم پایه با هم پیش برد و یکی را بر دیگری اولویت و ترجیح نداد.

استفاده از تمرین های کمک درسی را پیشنهاد میکنم چرا که هرچه دانش آموز سوالات بیشتری را پاسخ دهد، موارد درسی بیشتر در ذهن او خواهند ماند. از طرفی با سوالات امتحانی آشنا شده و برای امتحان نیز استرس و نگرانی نخواهد داشت.

یکی از روش هایی که من خیلی از آن بهره میگیرم آن است که از دانش آموز میخواهم به طرح سوال بپردازد، به این ترتیب دانش آموز می آموزد که کدام بخش ها از اهمیت بیشتری برخوردار هستند و با طرح سوال دانش آموز به عمق مفاهیم و درک صحیحی از آموزه های درسی می رسد.

باید توجه داشته باشیم که در زبان آموزی استعداد افراد مختلف، متفاوت است بنابراین نباید انتظار داشت که یک دانش آموز همانند سایرین همه مطالب را در کلاس بیاموزد و به کار گیرد، گاهی لازم است که از منابع دیگری و با زبان دیگری آموزش داد تا تواناهایی های دانش آموز مورد توجه قرار گیرد.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن