لیلا پورقادری | معلم خصوصی زبان هفتم

لیلا پورقادری هستم، معلم خصوصی زبان انگلیسی، دارای مدرک کارشناسی مترجمی زبان از دانشگاه علامه طباطبایی هستم و در حال حاضر مدرس یکی از آموزشگاه های معتبر زبان انگلیسی در تهران و همچنین مدرس زبان کنکور هستم.

درس زبان انگلیسی همواره یکی از دروس مشکل از نظر دانش آموزان بوده است. بنابراین یادگیری این درس ممکن است بدون برگزاری کلاس های تقویتی و استفاده از معلم خصوصی برای برخی از دانش آموزان امکانپذیر نباشد.

من همیشه سعی می کنم برای دانش آموزان مقطع هفتم که از کلاس های خصوصی زبان استفاده می کنند، از شیوه هاای خلاقانه ای برای آموزش استفاده کنم که انگیزه و علاقمندی فراگیری زبان انگلیسی را در آنها افزایش دهم.

زبان انگلیسی از جمله دروسی است که دانش آموز در هر رشته ای که ادامه تحصیل دهد باید آن را بیاموزد. بنابراین اگر از همان ابتدای آشنایی با زبان انگلیسی دانش آموز بتواند ارتباط موثری با این درس برقرار کرده و به خوبی آن را فراگیرد در سال های بالاتر تحصیلی با مشکل مواجه نخواهد بود.

من در کلاس های خصوصی معمولا بعد از آموزش گرامر به دانش آموزان، از آنها می خواهم که جمله سازی انجام دهند. انجام این تمرین به دانش آموز کمک می کند تا مهارت یادگیری گرامر و لغت را همزمان با هم تقویت کند.

اگر دانش آموز بتواند گرامرهای پایه را به خوبی فرا گیرد، یادگیری مباحث پیچیده تر در سالهای بالاتر تحصیلی امری ساده خواهد بود. بهترین روش برای تقویت پایه زبان انگلیسی در دانش آموزان این است که آنها از کلاس های خصوصی و یا کلاس های آموزشگاهی برای تقویت مهارت زبان آموزی خود استفاده کنند.

استفاده از کلاس های آموزشگاهی میتواند نقش بسیار موثری در یادگیری درس زبان داشته باشد و بهترین زمان آن نیز به نظر من همزمان با شروع یادگیری زبان انگلیسی در مدرسه یعنی سال هفتم است. دانش آموزان نوجوان انرژی و انگیزه زیادی برای یادگیری دارند و به همین دلیل می توان از او انتظار داشت که در کنار یادگیری دروس مدرسه در کلاس های آموزشی نیز شرکت کند.

استفاده از کتاب های کمک آموزشی را به شرطی که به عنوان حل المسائل از آنها استفاده نشود پیشنهاد می کنم، می توان از نکات مهمی که در این کتاب ها به آنها اشاره شده است برای مرور مطالب استفاده کرد. همچنین نباید از یادگیری و برنامه ریزی برای مطالعه هر روزه زبان انگلیسی غافل بود. این شکل از برنامه ریزی به دانش آموز اجازه می دهد تا مطالب را به حافظه بلندمدت سپرده و آنها را به آسانی فراموش نکند.

بهتر است که دانش آموز برای یادگیری لغات کاربردی زبان کلاس هفتم از روش هایی مثل جمله نویسی، انشاء نویسی، مطالعه داستان های ساده و امثال آن استفاده کند. استفاده از کلاس های خصوصی به دانش آموز کمک می کند تا نقاط ضعف خود را راحت تر شناسایی کرده و با تمرین کردن مداوم آن را برطرف سازد. همچنین اعتماد به نفس دانش آموز برای تسلط به دروس و کسب نمره بهتر در امتحان افزایش پیدا می کند.

من همیشه در کلاس های خصوصی از کوئیزهای کوچک ابتدای کلاس برای بررسی میزان یادگیری دانش آموز استفاده میکنم، معمولا با استفاده از این روش می توان فهمید که دانش آموز در کدام مباحث دچار اشکال است و به رفع ایرادات احتمالی پرداخت.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن