لیلا شیرین سخن | معلم خصوصی زبان برای 16 سال

من لیلا شیرین سخن هستم، مدرس زبان انگلیسی در رده های مختلف سنی، دارای مدرک کارشناسی ارشد تدریس زبان انگلیسی و با سابقه 10 سال فعالیت در زمینه تدریس خصوصی زبان مقاطع مختلف تحصیلی، زبان کنکور و کلاس های آمادگی آزمون IELTS در تهران فعالیت می کنم.

بسیاری از والدین از من سوال می کنند که بهترین زمان آغاز یادگیری زبان انگلیسی برای فرزندشان از چه سنی است. این سوالی است که برای اکثر والدین پیش می آید، در جواب به این سوال باید بگویم نمی توان سن دقیق و مشخصی را برای آغاز یادگیری مشخص کرد، من معتقدم همه چیز بستگی به انگیزه و علاقه زبان آموزان دارد.

در حالت کلی شاید بتوان گفت که سن نوجوانی بهترین زمان برای یادگیری علوم و مهارت های جدید است. در این سن انگیزه و انرژی در فرد به قدری بالا است که می تواند همزمان چندین زبان و مهارت را به آسانی یاد گیرد. در مورد زبان آموزی به نوجوانان می توانم با اطمینان بگویم بهترین زمان آغاز زبان آموزی در همین سن است، به این ترتیب نوجوان 16 ساله هم در کنکور می تواند از مهارت زبان آموزی بهره مند شود و هم در آینده شغلی میتواند از امتیاز تسلط به زبان انگلیسی استفاده نماید.

در حال حاضر مجموعه کتاب های آکسفورد یا تاپ ناچ از جمله کتبی هستند که برای کلاس های خصوصی افراد بزرگسال مورد استفاده قرار میگیرند. بنابراین مدرس خصوصی می تواند بنابر صلاحدید خود یکی از منابع را انتخاب کرده و با یک برنامه ریزی دقیق کلاس های خصوصی برای آموزش زبان انگلیسی را آغاز کند.

مهمترین نکته برای زبان آموز این است که بتواند با تلاش مستمر و پیگیر یادگیری زبان انگلیسی را ادامه دهد، به طور مثال این که یک زبان آموز روند زبان آموزی را متوقف و یا رها کند مطمئنا برای شروع مجدد انرژی و زمان بیشتری نیاز خواهد داشت، پس توصیه من این است که زمانی اقدام به یادگیری زبان انگلیسی کنید که وقت و زمان کافی برای ادامه دادن کلاس ها را داشته باشید.

بهتر است به صورت همزمان روی تقویت هر چهار مهارت گفتاری، شنیداری، روخوانی و درک مطلب انگلیسی کار کنید تا نتیجه بهتری حاصل کنید. فراموش نکنید که یادگیری زبان انگلیسی یک امر کاملا زمان بر و نیازمند صبر و حوصله است، بنابراین سعی کنید کیفیت آموزش را به کمیت آن ترجیح دهید. تا در آینده دروسی که آموخته اید را فراموش نکنید.

یکی از راه های تقویت زبان انگلیسی نوشتن مداوم جملات به این زبان است. شما از این طریق می توانید میزان تسلط خود به گرامر و لغات انگلیسی را بسنجید. تماشای فیلم و انیمیشن مورد علاقه تان قدم بعدی است که علاوه بر این که مهارت شنیداری شما را تقویت می کند، می توانید با لغات و اصطلاحات روز این زبان در گویش محاوره آشنا شوید.

فراموش نکنید که تنها کسی که می تواند شما را در یادگیری زبان انگلیسی یاری کند خودتان هستید، مدرسین هرقدر که با تجربه و مهارت باشند، می توانند مفاهیم درسی را برای شما توصیف کنند، این شما هستید که با برنامه ریزی دقیق برای مطالعه درس های جدید و حفظ لغات و تمرین و تکرار مداوم در این راه پیشرفت کنید.

سعی کنید انگیزه کافی برای ادامه دادن به یادگیری را داشته باشید، ممکن است روند آموزشی برای شما کمی سخت و طولانی باشد، اما اگر هدف شما رسیدن به تسلط و مهارت کافی در کاربرد زبان انگلیسی است باید در این راه ثابت قدم باشید و از تمام قدرت خود برای رسیدن به هدف استفاده کنید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن