لیلا ابتکار | معلم خصوصی زبان برای 7 سال

من لیلا ابتکار هستم، مدرک کارشناسی زبان و ادبیات انگلیسی دارم و 12 سال است که به عنوان مدرس خصوصی زبان انگلیسی در منزل و مدرس زابن انگلیسی در آموزشگاه مشغول به کار هستم.

در سالهای اخیر شاهد رشد و توسعه یادگیری زبان انگلیسی در  سنین مختلف هستیم، به طوری که اکنون نسل جدید کودکان زیر ده سال بزرگترین جمعیت زبان آموزان کشور را تشکیل می دهند، اهمیت یادگیری زبان انگلیسی در سنین پایین به اندازه ای مورد توجه قرار گرفته است که در مهد کودک ها و مراکز پیش دبستانی نیز آموزش زبان انگلیسی را در برنامه ریزی آموزش خود قرار داده اند.

یادگیری زبان انگلیسی در سنین پایین این حسن را دارد که زبان آموز با انگیزه بیشتری به یادگیری می پردازد و آمادگی ذهن بالا باعث می شود که یادگیری زبان برای او راحت تر از هر سن دیگری باشد. یکی دیگر از نکاتی که بایدب ه آن توجه کنیم این است که یادگیری زبان در سنین کودکی همچون نقشی که بر لوح سنگی حک می شود در ذهن کودک تثبیت می گردد بنابراین شخصی که در سنین کودکی زبان انگلیسی می آموزد مطمئنا برای مدت زمان بیشتری آن را در ذهن خود محفوظ خواهد داشت.

زبان آموزی در سن 7 سالگی یا زمان شروع مدرسه می تواند یک امتیاز دیگر نیز داشته باشد، زبان آموز در این سن به  دستور زبان مادری خود کاملا مسلط است بنابراین به خوبی می تواند جمله بندی های انگلیسی را متوجه شده و مفاهیم را درک کند. ضمن این که با آموزش صحیح برای یادگیری زبان انگلیسی در سالهای بالاتر تحصیلی نیز آماده شده و مشکلی در آموزش و تحصیل این درس نخواهد داشت.

برای این که فرزند خود را در مسیر یادگیری زبان انگلیسی قرار دهید دو راه پیش رو  دارید یا استفاده از کلاس های آموزشگاهی و یا استفاده از کلاس خصوصی با معلم خصوصی، در هر صورت باید در نظر بگیرید که کودک شما در چه شرایطی برای آموزش راحت تر است، برخی از کودکان بودن در میان جمع همسالان را ترجیح می دهند و علاقه دارند که در کلاسهای گروهی شرکت کنند، اما برخی از کودکان هستند که ترجیح می دهند در کلاس های خصوصی شرکت کنند و از بودن در میان جمع احساس راحتی نمی کنند، بنابراین انتخاب یکی از این روش ها بستگی به شرایط کودک و البته هزینه ای که برای یادگیری زبان در نظر گرفته اید خواهد داشت.

بهتر است که یادگیری زبان انگلیسی در سن 7 سالگی به بالا با کتاب های آموزشی انجام گیرد، زبان آموز می تواند مفاهیم را به خوبی درک کند بنابراین آموزش رسمی از این سن مانعی ندارد و زبان آموز این امکان را دارد که مفاهیم کتاب را به خوبی درک کرده و آموزش را به شکل جدی تری دنبال کند.

نکته مهم این است که زبان آموز باید برای شرکت در کلاس علاقه و انگیزه داشته باشد، بنابراین سعی کنید که تایم کلاس های زبان را به گونه ای برنامه ریزی کنید که زبان آموز با نشاط و تمرکز بیشتری در کلاس حاضر شود.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن