فرزاد پارسایی | مدرس زبان انگلیسی برای کودکان دبستانی

فرزاد پارسایی هستم مدرس زبان انگلیسی در دبستان های غیر انتفاعی در سطح تهران، عموم دانش آموزان تحت آموزش من کمتر از 10 سال سن دارند،  من در مدت آموزش به خردسالان و کودکان متوجه شده اما که آنها چه آمادگی بالایی برای یادگیری دارند و فکر میکنم بهترین زمان برای شروع یادگیری زبان انگلیسی در سنین کمتر از 10 سالگی باشد.

در این سن کودکان به شدت کنجکاو هستند و ذهن آنها آمادگی پذیرش و  پردازش اطلاعات زیادی را دارد، بنابراین می توان به راحتی دایره لغات آنها را تا حد ممکن افزایش داد. از طرفی یادگیری انگلیسی به صورت جملات کوتاه در سنین کودکی کم کم شخص را برای تسلط به زبان جدید آماده میکند و نیازی نیست در ابتدا نکات گرامری را به کودکان آموزش داد و یا نگران یادگیری مباحث سخت دستور زبانی بود.

استفاده از کتب رنگ آمیزی الفبا و اعداد و حروف انگلیسی یکی از بهترین روش های برای آغاز زبان آموزی از صفر به کودکان است. استفاده از شعرهای کودکانه به زبان انگلیسی و یا داستان های کودکانه و کوتاه می تواند مهارت لیسنینگ کودک را تا حد ممکن تقویت کند. مهم نیست کودک چیزی از لغات جدید را خواهد فهمید یا نه اما همین که لغات و تلفظ آنها را می شنود و گوش او عادت می کند این کلمات به ذهن ناخودآگاه کودک منتقل می شود و زمانی که به صورت حرفه ای شروع به زبان آموزی می کند بسیاری از این لغات را با تلفظ صحیح به خاطر خواهد آورد.

از آنجایی که کودکان در سنین دبستان هنوز قدرت درک مطلب و یا آموزش گرامر را ندارند، بهتر است شروع زبان آموزی با کلمات و جملات ساده نظیر احوالپرسی یا نام بردن اعضای صورت و بدن و میوه ها و حیوانات باشد.

من فکر میکنم بهترین روش برای این که یک کودک دو زبانه داشته باشید این است که از سن کودکی آموزش او را به صورت غیر مستقیم و تک بعدی آغاز کنید و کم کم پیش بروید. اگر قصد دارید خودتان به کودکتان آموزش بدهید میتوانید از کتاب هایی مثل phonics for kids  برای کودکان بین 5 تا 8 سال استفاده کنید. این مجموعه کتاب ها شامل تصاویر جذاب و عکس های زیبای کودکانه است که برای خردسالان بسیار سرگرم کننده خواهد بود.

مجموعه کتاب های backpack نیز یکی دیگر از انتخاب های شما می تواند باشد، این کتاب مناسب زبان آموزی کودکان زیر 5 سال است. این مجموعه به همراه سی دی حاوی ویدئوهای شاد و هیجان انگیز کودک را ترغیب به زبان آموزی میکند. این مجموعه شامل پکیج هایی برای زبان آموزی کودکان و نوجوانان نیز می باشد که به صورت مبتدی، متوسط و پیشرفته طبقه بندی شده اند.

یکی دیگر از مجموعه هایی که می توانم به والدین معرفی کنم مجموعه کتاب های lets go  است، این کتاب ها نیز با هدف تقویت مکالمه در کودکان تدوین شده است.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن