غلامرضا شیروانی | معلم انگلیسی مقطع سنی نوجوان در تهران

غلامرضا شیروانی هستم مدرس زبان انگلیسی در موسسات آموزشی و همچنین معلم خصوصی مقطع سنی نوجوان در تهران.

تجربه 15 ساله من در امر تدریس زبان انگلیسی نشان داده است که شروع آموزش زبان دوم در سن نوجوانی یک امر بسیار مهم و حائز اهمیت در زندگی آینده هر شخص است.

امروزه زبان انگلیسی نه یک مهارت که یک دانش محسوب می شود و تسلط به این زبان توسط هر فردی آینده شغلی موفقی را برای او رقم می زند.

بنابراین یادگیری ساده، آسان و تسلط بر زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم برای خانواده های دارای فرزند به یک دغدغه تبدیل شده است. متاسفانه علیرغم تدریس این زبان در نظام آموزشی کشور، هیچ فارغ التحصیل دبیرستانی به طور کامل به این زبان مسلط نمی شود و این نشان میدهد که روش های سنتی تدریس کارآمد نیستند.

من در امر آموزش زبان به نوجوانان روش تدریس منحصر به فردی دارم که شامل مشارکت زبان آموز و مدرس در امر یادگیری زبان انگلیسی است و به جای تدریس مستقیم زبان انگلیسی به نوجوانان آنها را در تدریس مشارکت می دهم و به این ترتیب نه تنها زبان آموز، خود به دنبال یادگیری خواهد رفت بلکه انگیزه آموختن زبان انگلیسی در او بیشتر می شود.

تدریس خصوصی زبان انگلیسی به نوجوانان مستلزم صبر، تلاش و آشنایی با شخصیت و روحیه آنان است. برای مثال در خصوص کلاس های خصوصی زبان انگلیسی بهترین روش استفاده از مولتی مدیا و در کنار آن نیز مباحثی چون خلاصه نویسی کتاب و فیلم بسیار کارآمد خواهد بود.

در آموزش های گروهی نیز برگزاری مباحث آزاد، بازی های گروهی، برگزاری کنفرانس های کلاسی و ساعت انشا نویسی به نوجوانان اجازه میدهد تا در امر تدریس مشارکت کرده و ذوق بیشتری برای یادگیری داشته باشند.

برای اینکه استعداد و انگیزه یادگیری زبان در یک نوجوان محک بخورد بهتر است روش های سنتی تدریس زبان انگلیسی را فراموش کرده و سعی کنید دایره لغات، تسلط گرامی، مهارت شنیداری و گفتاری نوجوان آموز را به صورت موازی رشد داده و در امر تسلط او به زبان انگلیسی وی را همراهی کنیم.

مطمئنا یادگیری و تسلط یک شخص به زبان انگلیسی به عنوان یک زبان بین  المللی به عنوان یک امتیاز مثبت در آینده شغلی و تحصیلی او تاثیر گذار خواهد بود.

به عقیده من این وظیفه والدین است که شرایط رشد و شکوفایی فرزند نوجوان خود را در زمینه یادگیری زبان انگلیسی برایش فراهم کنند تا در آینده راه های بیشتری برای موفقیت پیش رویش باشد.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن