علیرضا نعیمی | معلم و مدرس زبان انگلیسی

علیرضا نعیمی هستم مدرس و مترجم زبان انگلیسی، رشته تحصیلی من در دانشگاه مدیریت بازرگانی است اما زبان انگلیسی همواره یکی از علاقمندی های بزرگ من بوده و به همین دلیل از سن 15 سالگی زبان آموزی را در موسسات معتبر آموزشی آغاز کردم، در حال حاضر نیز به خاطر عشقی که به تدریس این زبان دارم به عنوان شغل دوم مدرس خصوصی زبان انگلیسی هستم.

من فکر میکنم یادگیری زبان انگلیسی نیاز امروز جامعه و نسل جوان است چرا که اگر بخواهیم همگام با پیشرفت تکنولوژی و توسعه جهانی پیشروی کنیم باید به این زبان بین المللی مسلط باشیم، به خصوص نسل جوان که به زودی بازار کار و تخصص را در کشورمان به دست میگیرند.

یکی از مهمترین نکات در آموزش زبان انگلیسی آغاز آن در زمانی است که زبان آموز عشق و انگیزه یادگیری دارد، این زمان در هر شخص متفاوت است، ممکن است فردی در کودکی به این تسلط برسد و ممکن است شخصی در زمان نوجوانی پا در راه آموزش بگذارد، آن چیزی که باعث می شود بتوانید از این مهارت به درستی استفاده کنید کیفیت آموزش و تسلط شما بر آن است. امروزه بسیاری از والدین سعی میکنند کودکان دو زبانه پرورش دهند و به همین دلیل مقطع آموزش زبان انگلیسی حتی به پیش دبستانی و مهدهای کودک رسیده است. نظر کارشناسی راجع به درست یا غلط بودن این امر ندارم اما مطمئن هستم آشنا کردن کودکان با این زبان و کمک به درک اهمیت آن توسط آنان به پیشرفتشان در آینده کمک زیادی خواهد کرد.

شیوه زبان آموزی من مطابق با سیستم آموزشی مراکز و موسسات آموزش زبان انگلیسی است و برای آموزش شاگردانم از کتاب های TopNuch استفاده میکنم. این کتاب یکی از معتبرترین منابع آموزشی حال حاضر کشور است و به صورت مقدماتی، متوسط و پیشرفته طبقه بندی شده است که می توان متناسب با سطح آموزشی زبان آموز از هر کتاب استفاده کرد.

پیشنهاد من به زبان آموزان برای تقویت مهارت های شنیداری تماشای فیلم و اخبار به زبان اصلی است. این کار گوش شما را با شنیدن کلمات هماهنگ میکند و کلمات در ذهن ناخودآگاه شما جای میگیرند، تماشای فیلم یک مزیت دیگر هم دارد و آن آشنایی کامل با زبان محاوره ای و اصطلاحات رایج یا همان Idiom در استریت تاکینگ است.

برای این که در مهارت گرامر و ساختار نوشتن موفق باشید بهتر است به خواندن کتاب های زبان اصلی بپردازید، در کنار این مسئله نوشتن خاطرات یا دست نوشته هایی به زبان انگلیسی به شما کمک می کند تا پیشرفت خوبی داشته باشید.

در هر صورت تماشای فیلم و خواندن کتاب و مجلات به شما کمک می کند تا دایره لغات خود را گسترش دهید و از طرفی روز به روز مهارت بیشتری در درک مطلب و همچنین تسلط بر گفتار و نوشتار انگلیسی پیدا کنید.

از آنجایی که نوجوانی سن شور و اشتیاق و انگیزه است من فکر میکنم موقع مناسبی برای شروع آموزش زبان انگلیسی از صفر باشد. تعامل با دوستان و وارد شدن در اجتماعی به جز مدرسه و خانواده این انگیزه را در شخص نوجوان ایجاد میکند تا به استقلال بیشتری دست پیدا کند، اکثر ما در این سن رویای مهاجرت را تجربه کرده ایم، شاید همین مسئله یک انگیزه قوی در یادگیری زبان انگلیسی برای زبان آموز ایجاد کند.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن