شیوا قره باغی | معلم اموزش زبان انگلیسی پایه نهم در تهران

من شیوا قره باغی هستم، مدرک کارشناسی مترجمی زبان دارم و در زمینه تدریس زبان انگلیسی در مقاطع مختلف تحصیلی مشغول به کار هستم. 6 سال است که به عنوان مدرس زبان انگلیسی با یکی از موسسات آموزش زبان همکاری دارم.

اکثر زبان آموزانی که با آنها مواجه می شوم از من سوال می کنند که چگونه میتوان در یادگیری زبان انگلیسی در مدرسه موفق بود، توصیه من به دانش آموزان این است که درس زبان را باید مثل سایر دروس بدانند و از آن برای خود یک تابو نسازند، معمولا ذهنیت اکثر دانش آموزان نسبت به درس زبان کمی منفی است به همین دلیل است که در یادگیری آن کمی با مشکل مواجه می شوند.

من همیشه تلاش کرده ام که در دانش آموزان این علاقه به یادگیری و انگیزه لازم را ایجاد کنم، یادگیری زبان انگلیسی همان اندازه که سخت است می تواند شیرین و جذاب هم باشد به شرطی که دانش آموز روش یادگیری زبان انگلیسی را بداند.

برای دانش آموز سال نهم زبان انگلیسی درس تازه ای است که دو سال با آن آشنا شده است، بنابراین هنوز فرصت هست که در صورت عدم یادگیری این درس همه چیز را از ابتدا آغاز کرد. برای دانش آموزان پایه نهمی که در یادگیری زبان انگلیسی ضعیف هستند می توان با برگزاری چند کلاس تقویتی مباحث سالهای هفتم و هشتم را مرور کرد و به این ترتیب دانش آموز برای یادگیری گرامرهای جدید آمادگی لازم را خواهد داشت.

همیشه توصیه من این بوده است که برای یادگیری زبان انگلیسی باید وقت بگذارید، یادگیری لغات از جمله کارهای بسیار مهمی است که دانش آموزان باید انجام دهند. ضمن این که در کنار یادگیری لغات سعی کنند با گرامرهایی که آموخته اند جمله سازی کرده و تمرین های زیادی از جمله درک مطلب حل کنند.

وقتی دانش آموز قادر باشد آنچه را آموخته است در قالب پاسخگویی به سوالات پیاده سازی کند مطمئنا اعتماد به نفس بیشتری برای یادگیری مطالب درسی خواهد داشت. پس باید سعی کنیم که یک برنامه ریزی دقیق و درست داشته باشیم تا به ما کمک کند که همیشه خود را در سطح آماده نگه داریم. حل کردن مداوم تمرین ها و همچنین تلاش برای یادگیری مباحث درسی جدید به شما کمک می کند تا همگام با کلاس پیش بروید و از طرفی برای امتحان و کسب نمره مناسب آماده شوید.

بهتر است که در برنامه ریزی درسی خود همیشه وقتی را به مرور زبان اختصاص دهید چرا که زبان انگلیسی یک ویژگی بسیار مهم دارد و آن این که در صورت عدم تکرار و مرور از ذهن شما می گریزد. اما تمرین و تکرار آموخته ها به شما کمک می کند تا مطالب را به ذهن ناخودآگاه خود بفرستید و در یاد شما خواهد ماند.

وقتی تمام نکاتی که به آنها اشاره کردیم را رعایت کنید مطمئنا در یادگیری موفق خواهید بود و ضمن این که یک نمره مناسب در امتحان کسب می کنید برای شرکت در کلاس های سال دهم نیز آماده می شوید و برای یادگیری مباحث درسی زبان سال دهم مشکلی نخواهید داشت.

برچسب ها

2 دیدگاه

  1. با سلام . ممنون از سایت و مطالب خوب تون. بنظرم من بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی کمک از معلم خصوصی زبان هست. نه رفت و امد اموزشگاه ها رو دیگه داریم و نه محدودیت تایم. واقعیتش من خودم سنم طوری هست که دیگه حوصله تنهایی خوندن یا به آموزشگاه رفتن رو ندارم. معلم خصوصی برای گزینه هایی مثل من خیلی مناسبه که هم سن آموزشم بالا هست و هم خیلی دوس دارم که در سریع ترین زمان به خواستم برسم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن