شیما قدرتی | تدریس خصوصی زبان انگلیسی پایه هفتم

شیما قدرتی هستم، دارای مدرک کارشناسی ارشد زبان و ادبیات انگلیسی از دانشگاه علامه طباطبایی هستم و بیش از 10 سال است که به تدریس خصوصی زبان انگلیسی مشغول هستم. 5 سال است که تدریس زبان انگلیسی در سطح پیشرفته و در مقاطع سنی مختلف انجام می دهم.

در مورد یادگیری درس زبان انگلیسی در سیستم آموزشی کشورمان باید بگویم که بسیاری از والدینی که می دانند من دارای مدرک تحصیلی زبان هستم از من در مورد یادگیری زبان و آموزش خصوصی آن در مقاطع مختلف تحصیلی سوال می کنند.

یادگیری زبان انگلیسی در مدرسه به چند فاکتور بستگی دارد، فاکتور اول شیوه های آموزشی به ویژه در سالهای درسی پایه از جمله کلاس هفتم است، نکته بعدی علاقمند کردن دانش آموز به درس زبان و آخرین نکته نیز داشتن یک برنامه ریزی و اجرای شیوه های درست مطالعه است.

زبان انگلیسی کلاس هفتم از آن جهت که باب آشنایی دانش آموز با درس انگلیسی است از اهمیت بسیاری برخوردار است، بنابراین اگر دانش آموز بتواند از همان سال ابتدایی آشنایی با این درس مفاهیم زبان انگلیسی را به خوبی بیاموزد مطمئنا در سالهای آینده تحصیلی کار ساده تری پیش رو خواهد داشت. حتما می دانید که درس زبان یک درس به هم پیوسته است به این معنا که گرامرهای این درس را باید به خوبی و از ابتدا بیاموزید تا در سالهای بعد بتوانید از آنها استفاده کرده و مفاهیم جدیدتر را نیز فرا گیرید.

دانش آموزان سال هفتمی باید گرامری که می آموزند را در کنار لغات درس های مختلف بیاموزند، یکی از بهترین تمرین ها برای یادگیری زبان کلاس هفتم جمله سازی کردن است، من همیشه توصیه می کنم که دانش آموزان دروسی که می آموزند را به شکل جمله سازی با گرامرهای مختلف تمرین کنند.

کتاب های کمک درسی در این میان می توانند نقش مهمی داشته باشند، در این شکل از کتاب ها معمولا درس نامه در کنار نکات مهم و مثال ها و تمرین ها قرار میگیرد، بنابراین دانش آموز می تواند با اشکال مختلف سوالاتی که ممکن است از هر درس مطرح شود آشنا می شود، حل کردن سوالات مختلف نیز باعث می شود که او آمادگی بیشتری برای پاسخگویی به سوالات مختلف داشته و همچنین اعتماد به نفس خوبی در یادگیری و پاسخگویی به سوالات امتحانی داشته باشد.

زبان از جمله دروسی است که اگر به صورت مرتب مرور نشود مطمئنا بخش زیادی از آن را فراموش خواهید کرد، پس بهتر است که یک برنامه منظم روزانه برای یادگیری این درس داشته باشید، به طور مثال روی نیم ساعت را به حفظ لغت و مرور گرامرها اختصاص دهید، به این شکل همیشه برای شرکت در امتحان آمادگی دارید ضمن این که مفاهیم درسی را فراموش نمی کنید.

نکته آخری که باید ذکر کنم این است که باید قبل از هر کلاس آموزشی یک کوئیز کوچک از دانش آموز گرفته شود تا مشکلات و نقاط ضعف او در یادگیری دروس مشخص شود، به این ترتیب می توان با رفع اشکال کردن پیش از آغاز درس جدید از مبهم ماندن مفاهیم برای دانش آموز جلوگیری کرده و آمادگی او برای یادگیری درس جدید را تضمین کرد.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن