شیما شهبازی | مدرس خصوصی زبان انگلیسی در مقاطع پیشرفته

شیما شهبازی هستم مدرس خصوصی زبان انگلیسی در مقاطع پیشرفته. یکی از نیازهای اشخاصی که قصد مهاجرت دارند، یا میخواهند در کشور انگلیسی زبان تحصیل کنند و یا به دلایلی از جمله تجارت، شرکت در مقاطع بالای تحصیلی مثل دکترا و بالاتر و یا هر دلیل شخصی دیگری داشتن مدرک زبان در سطح پیشرفته از جمله IELTS و TOFEL است. سوالی که در این خصوص برای اکثر افراد مطرح می شود این که چگونه میتوان در مدت زمان کم به این حد از تسلط دست یافت؟ آیا می توان به صورت خودخوان از کتاب ها و منابع شبیه ساز کنکور IELTS استفاده کرد؟

در پاسخ به این سوالات با توجه به تجربه 10 ساله ام در تدریس خصوصی زبان انگلیسی باید بگویم پاسخ هم بلی است و هم خیر. این کاملا بستگی به خود شخص زبان آموز دارد، اما در اکثر موارد حضور یک مدرس خصوصی در کنارتان  راه گشا خواهد بود.

کتب زیادی در زمینه آمادگی برای آزمون های زبان پیشرفته IELTS، TOFEL و TOLIMO موجود است، برای این که بتوانید از این کتاب ها به صورت خودخوان استفاده کنید باید سطح بسیار بالایی از تسلط به زبان انگلیسی را دارا باشید از طرفی نکاتی وجود دارد که یک زبان آموز ممکن است با چندین بار مطالعه منابع به آن نکات توجه نکند اما یک مدرس خصوصی با توجه به تجربه ای که در این زمینه دارد می تواند به راحتی شما را قدم به قدم با نکات مورد نیاز برای گذراندن آزمون و یا تسلط کامل و فراگیر به زبان انگلیسی مشایعت کند.

استفاده از منابع جنرال و آکادمیک در کنار یک مدرس حرفه ای به شما امکان میدهد که با آمادگی کامل برای آزمون اقدام کنید. اگر قصد آموزش کوتاه مدت دارید هیچ راهی جز استخدام یک مدرس خصوصی زبان انگلیسی برایتان وجود ندارد،. همانطور که میدانید آزمون آیلتس دارای 4 بخش خواندن (reading)، شنیدن (listening)، صحبت کردن (speaking) و نوشتن (Writing) است. برای موفقیت در آزمون آیلتس لازم است در این ۴ رشته زبان انگلیسی خود را تقویت کنید.

من در شیوه تدریس خودم از کتاب The official Cambridge Guide to IELTS استفاده می کنم، این کتاب یکی از اصلی ترین منابع برای آزمون آیلتس محسوب می شود که برای تقویت 4 مهارت کاربردی نام برده شده لازم و ضروری است. من سعی می کنم در کنار شناسایی نقاط ضعف زبان آموزان به تقویت نقاط قوت آنها نیز پرداخته و مهارت های لازم را به صورت همسان در آنها تقویت کنم، در آخرین جلسات نیز آزمون های شبیه سازی شده برقرار میکنیم تا کمی از استرس ناشی از شرکت در آزمون کاسته شود.

البته کتب دیگری هم در این زمینه وجود دارند که برای اشخاصی که قصد شرکت در آزمون دارند مفید است مثل Complete IELTS که به گفته کارشناسان زبان آموزی جدیدترین و موفق ترین کتاب در آمادگی برای آزمون آیلتس می باشد، کتاب بعدی New insight into IELTS است که یکی از منابع زود بازده برای زبان آموزان محسوب می شود اما باید در نظر داشت که سطح تسلط زبان آموز در این مورد باید بسیار بالا باشد.

در هر صورت چه از مدرس خصوصی در زمینه آمادگی برای آزمون آیلتس استفاده کنید و چه به صورت خودخوان در این زمینه پیش بروید بهتر است بدانید انگیزه و تلاش برای تسلط به زبان انگلیسی به شما کمک می کند تا راه هموارتری پیش رو داشته باشید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن