شیده منجمی | معلم خصوصی زبان برای 5 سال

من شیده منجمی هستم، مدرک کارشناسی علوم اجتماعی دارم و زبان انگلیسی را در موسسات آموزشی تا مقطع تافل آموخته ام، حدود 8 سال است که به عنوان مدرس خصوصی مشغول به تدریس زبان انگلیسی در رده های مختلف سنی هستم.

بسیاری از والدین اصرار دارند که فرزندشان آموزش زبان انگلیسی را از سنین بسیار پایین آغاز کنند. من زبان آموزان خردسالی دارم که والدین آنها به دنبال معلم خصوصی زبان برای آموزش به کودک 5 ساله و کمتر بوده اند. این که به آموزش زبان اهمیت داده شده و اجازه دهیم که کودکان از زمانی آموختن زبان را آغاز کنند که درک صحیحی از زبان مادری خود داشته باشند.

از طرفی والدین باید بدانند که برای یک کودک 5 ساله آموزش زبان به آسانی که همه تصور می کنند نیست بلکه برای کودکان باید از مدرسان با تجربه و مهارت کافی در زمینه کار و آموزش با کودکان استفاده شود. کودک برای این که بتواند زبان را بیاموزد باید به این زبان علاقمند باشد و همچنین استعداد و توانایی یادگیری زبان در کودک زیاد باشد، مطمئنا یادگیری زبان در حد آشنایی با کلمات و اصطلاحات در این سطح از آموزش رخ خواهد داد اما کودکان برای این که زبان را به صورت مستمر بیاموزند نیاز به انگیزه و عشقی دارند که باید در آنها ایجاد شده باشد.

بنابراین بهتر است اجازه دهیم آموزش زبان انگلیسی به کودکان با صبر و به مروز زمان شکل گیرد تا کودک بتواند نسبت به آنچه می آموزد درک صحیحی داشته باشد، نمی توان برای کودکان زیر سن دبستان آموزش رسمی داشت ضمن این که کودک باید توانایی و درک شرکت در کلاس را داشته باشد.

من فکر می کنم برای کودکانی که نیاز به یادگیری زبان ندارند آشنایی با زبان انگلیسی در سنین زیر دبستان تا 10 سالگی کافی است، بعد از این سن کودک  اگر علاقه و انگیزه برای یادگیری زبان را داشته باشد مطمئنا با دید بازتر و عشق بیشتری در کلاسهای زبان شرکت خواهد کرد.

آموزش به کودکان 5 ساله مسئله ای است که نیاز به صبر و حوصله فراوانی دارد ضمن این که معلمی که انتخاب می کنید باید از نظر روانشناسی ارتباط خوبی با فرزند شما برقرار کرده و بتواند متدی را برای آموزش به او انتخاب کند که کاملا متناسب با شخصیت و شرایط او باشد.

آموزش حروف الفبا و شمارش اعداد یا بازی با اعداد و حروف انگلیسی و شناخت برخی کلمات ساده از جمله رنگها یا اسامی اجزای بدن و حیوانات می تواند آغاز خوبی برای پروسه یادگیری زبان در کودکان باشد. اما باید اجازه داد که کودک هر زمان که علاقه دارد در کلاس حضور پیدا کند و همچنین فشاری برای آموزش روی او نباشد. او کم کم به زبان علاقمند شده و در سنین بالاتر مطمئنا خود به دنبال یافتن راهی برای آموزش بیشتر خواهد بود.

زبان آموز کودک در کنار یک مدرس صبور و کاربلد مطمئنا مسیر یادگیری زبان را مطمئن تر پیش خواهد برد.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن