شهلا ضیاء | آموزش زبان انگلیسی برای 8 سال

من شهلا ضیاء هستم، دارای مدرک کارشناسی تدریس زبان انگلیسی از دانشگاه تربیت مدرس، سابقه 12 سال تدریس زبان انگلیسی در مقاطع مختلف تحصیلی دارم.

شروع آموزش زبان انگلیسی از سنین پایین می تواند نقطه عطف زندگی هر فرد باشد. توجه داشته باشید که یادگیری این زبان به اندازه ای حائز اهمیت است که می تواند مسیر شغلی و تحصیلی یک فرد را تحت تاثیر قرار دهد. بنابراین من فکر میکنم بهترین سرمایه گذاری که یک خانواده می تواند برای فرزند خود داشته باشد، آموزش زبان های پرکابرد به ویژه زبان انگلیسی است.

سنین کودکی بهترین زمان برای آموزش به افراد است، انرژی و انگیزه بالا و توان یادگیری بسیار زیاد از جمله مواردی است که باعث می شود یادگیری زبان در این سن بسیار ساده و آسان باشد، هرچه سن بالاتر می رود یادگیری زبان های خارجه سخت تر می شود پس بهتر است که فرد آموزش زبان را از سنین زیر ده سال آغاز کند.

آموزش به کودکان شرایط خاصی دارد که باید طبق آن آموزش صورت گیرد، استانداردهای آموزش زبان انگلیسی به کودکان 8 ساله می گوید که ساعات کلاس و میزان مفاهیم آموزشی باید مطابق با توانمندی زبان آموز باشد، به این معنا که زبان آموز کودک نباید از حضور در کلاس خسته و دلسرد شده و یا از آموزش فراری باشد.

بهتر است آموزش به کودکان با شیوه های سرگرم کننده صورت گیرد، مثلا استفاده از منابع درسی مناسب برای سنین کودک می تواند یک راه مناسب باشد. اکثر مدرسان خصوصی برای آموزش به کودکان از کتاب های آکسفورد یا family and friends استفاده می کنند. این منابع مناسب با سن زبان آموز تدوین شده اند و شما می توانید آن را برای زبان آموزان خردسال استفاده کنید.

نکته مهم بعدی در مورد آموزش زبان انگلیسی به کودکان 8 ساله و بالاتر این است که می توانید از انیمیشن های آموزشی استفاده کنید. این انیمیشن های جذابیت های صوتی و تصویری زیادی دارند و می توانند برای آموزش به کودکان مفید واقع شوند چرا که کودکان برای تجربه و آموزش از قوه بصری خود بسیار استفاده می کنند.

ارتباط خوب معلم و زبان آموز نکته مهمی است که می تواند در خصوص آموزش زبان به کودکان به آن اشاره داشت. وقتی زبان آموز در کلاس احساس امنیت و آرامش می کند مطمئنا درصد مشارکت او در آموزش بیشتر شده و نتیجه قطعی زودتر حاصل می شود.

خانواده می توانند مسیر رسیدن به هدف را برای کودک خود هموارتر کنند. این که کلاسهای مناسب با شرایط او ترتیب دهند، منابع مورد نیاز را در اختیارش قرار داده و با او همراهی کنند، انگیزه بخشیدن و ایجاد علاقه به یادگیری زبان انگلیسی در کودک می تواند اهرم محرکی برای آموزش مداوم و موثر در بزرگسالی باشد. بنابراین باید سعی کنید با ترفندهای گوناگون کلاسهای آموزشی را برای کودک هیجان انگیز و دوستداشتنی کنید تا او از یادگیری زبان جدید لذت ببرد.

بهتر است از همین ابتدا زبان آموز کودک مفاهیم و کلمات را تلفظ صحیح بیاموزد و روی قدرت شنیداری یا listening نیز کار بیشتری صورت گیرد تا آموزش در بزرگسالی ساده تر باشد.

برچسب ها

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن