شادی میر امینی، تدریس خصوصی زبان انگلیسی دهم در تهران

من شادی میر امینی هستم، معلم خصوصی زبان انگلیسی در تهران، با سابقه 15 سال تدریس زبان در پایه های مختلف تحصیلی و رده های سنی مختلف، مدرس زبان انگلیسی در یکی از آموزشگاه های تهران نیز هستم و در امر تدریس زبان  انگلیسی تجربه قابل قبولی دارم.

درس زبان انگلیسی علیرغم این که درس بسیار مهمی است اما اکثر دانش آموزان با یادگیری آن مشکل دارند و از همان ابتدا با ذهنیت منفی که نسبت به این درس دارند یادگیری آن را برای خود سخت تر می سازند.

برای این که یک دانش آموز کلاس دهمی در یادگیری درس زبان موفق باشد، بهتر است ابتدا او را به خوبی با این درس آشنا کرده و سعی کنیم تا به یادگیری درس زبان علاقمند باشد، انگیزه بالا به یادگیری بهتر دانش آموزان کمک بسیاری می کند. بنابراین با ایجاد انگیزه کافی می توان جو کلاس را صمیمانه تر، خلاق تر و البته پیشرفته تر کرد.

بهتر است ابتدا کمی گرامر های سال های گذشته را مرور کرد، تا اگر نکاتی از این دروس فراموش شده و یا دانش آموز در یادگیری آنها مشکل داشته است، بتواند به حد قابل قبولی از تسلط دست پیدا کند.

یادگیری گرامر در کنار لغات جدید به زبان آموز امکان میدهد تا پیشرفت بیشتری در یادگیری داشته و بتواند به سطح تسلط خوبی برسد و دانسته های خود را به راحتی مورد استفاده قرار دهد.

حل تمرین های گوناگون به صورت مداوم در کلاس، انجام تمرینات به عنوان تکلیف، حفظ لغات به شکل روزمره و همچنین مروری بر گرامرهای درس داده شده از جمله مواردی است که رعایت آنها به دانش آموز کمک می کند تا در یادگیری و استفاده از زبان انگلیسی موفق باشد.

وقتی دانش آموز در سالهای ابتدای آشنایی با زبان انگلیسی به خوبی با درس ارتباط برقرار کرده و پایه قوی داشته باشد، در سالهای بالاتر برای یادگیری گرامرهای پیشرفته مسلما مشکلی نخواهد داشت، از طرفی درس زبان از جمله دروسی است که در اکثر رشته های دانشگاهی تدریس می شود، بنابراین یادگیری این درس به پیشرفت تحصیلی بلندمدت دانش آموز کمک می کند.

مهارت یادگیری زبان انگلیسی امروزه یک ضرورت است و باید به شکل کاملا جدی به آن نگاه کرد، بنابراین پیشنهاد می کنم در صورتی که دانش آموز در یادگیری این درس مشکل دارد، از همان سال های اولیه آشنایی با زبان انگلیسی با کمک یک معلم تقویتی سعی کنیم تا پایه تحصیلی دانش آموز از این جهت قوی باشد، استفاده از کلاس های تقویتی یا شرکت در کلاس های آموزشگاهی نیز می تواند شیوه های مناسبی برای پیشرفت در یادگیری زبان انگلیسی باشد.

تجربه من با سال ها تدریس زبان انگلیسی نشان می دهد هرچه ارتباط دانش آموز و مدرس قوی تر باشد، راندمان کاری کلاس نیز بیشتر بوده و نتایج بهتری حاصل خواهد شد. بنابراین باید سعی کنیم تعامل خوبی با معلم درس زبان در کلاس مدرسه و یا معلم خصوصی داشته باشیم تا بتوانیم در یادگیری موفق تر عمل کنیم.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن