سید معین محمدی | مدرس خصوصی زبان انگلیسی

سید معین محمدی هستم مدرس خصوصی زبان انگلیسی. دارای مدرک کارشناسی زبان انگلیسی از دانشگاه علامه طباطبایی هستم و تجربه 10 ساله تدریس در آموزشگاه ها و موسسات آموزش زبان انگلیسی و همچنین تدریس خصوصی این زبان را دارم.

پیشرفت و موفقیت فرزندان یکی از مهمترین دغدغه های والدین است، امروزه با توجه به نیاز جامعه به دانش زبان انگلیسی بسیاری از والدین فرزندان خود را از سنین پایین تشویق به یادگیری این زبان می کنند و سعی میکنند تا بستر مناسب برای پیشرفت و تعالی فرزندانشان در این عرصه مهیا باشد. من به عنوان یک مدرس در این خصوص عقیده دارم  مهمترین فاکتور در یادگیری زبان انگلیسی توسط کودکان و نوجوانان ایجاد علاقه و انگیزه در آنان است.

از آنجایی که سن نوجوانی پرشورترین و بحرانی ترین سن یک شخص به حساب می آید و از طرفی قدرت یادگیری در این سن به مراتب از سنین دیگر بالاتر است باید گفت شیوه صحیح آموزش زبان انگلیسی در این سن بسیار مهم و حائز اهمیت خواهد بود.

به عقیده من بهترین انتخاب برای یادگیری زبان انگلیسی توسط یک نوجوان شرکت در کلاس های موسسات آموزشی است. حضور در کلاس های جمعی و حس رقابت به نوجوان کمک می کند تا در یادگیری سرعت و پیشرفت خوبی داشته باشد، از طرفی حس استقلال طلبی و تعامل با اجتماع نیز در این راه به شکل گیری شخصیت او کمک بسیاری خواهد کرد.

از طرفی استفاده از کلاس های خصوصی نیز می تواند به کشف استعداد کودک کمک شایانی کرده و تمرکز روی نقاط قوت و همچنین تقویت نقاط ضعف او را با دقت کافی دنبال کرد.

من در کلاس های خصوصی با توجه به سطح تسلط زبان آموزان کودک و نوجوان از کتاب هایی مثل Basic Vocabulary in Use در کنار Fundamentals of English Grammar استفاده می کنم تا همزمان تسلط زبان آموز بر لغات و همچنین گرامرهای دستوری تقویت شود، اگرچه می توان از کتاب هایی نظیر TOP NUCH نیز در این زمینه بهره برد. آنچه اهمیت دارد تقویت همزمان مهارت های اصلی زبان آموزی شامل Listening، Writing، Speakining و درک مطلب است. کتاب لغت نام برده شده به صورت سطح بندی در بازار موجود است و می توان با توجه به سطح تسلط و گسترش دایره لغات در کودک به مرور زمان از کتاب های سطح بالاتر استفاده کرد.

استفاده از فیلم ها و انیمیشن های زبان اصلی، برگزاری Lecture و کنفراس، اختصاص زمان هایی به مکالمه آزاد و همچنین کتاب خوانی و خلاصه نویسی داستان و فیلم از جمله مواردی است که مدرسین می توانند برای بالارفتن راندمان کاری در کلاس ها از آن ها استفاده کنند.

شروع زبان آموزی از سنین نوجوانی نه تنها باعث ایجاد اعتماد به نفس نوجوان در مدرسه و پیشرفت او در دروس دیگر می شود بلکه می تواند در کنکور یک امتیاز مثبت تلقی شده و احتمال موفقیت او را بیشتر کند، از طرفی داشتن مهارت تسلط بر زبان انگلیسی در آینده شغلی و اجتماعی یک فرد بسیار تاثیرگذار است. بنابراین والدین باید با در نظر گرفتن نیاز و استعداد فرزند خود شرایط رشد و شکوفایی استعداد او در یادگیری زبان انگلیسی را فراهم کنند.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن