سپیده یاحقی | معلم خصوصی زبان هفتم در منزل

سپیده یاحقی هستم، دارای مدرک کارشناسی زبان انگلیسی از دانشگاه آزاد و معلم خصوصی زبان هفتم در منزل هستم. بسیاری از والدین در مورد تقویت درس زبان در فرزندان خود بسیار دقیق و حساس هستند. به همین دلیل سعی میکنند با استفاده از معلم خصوصی در منزل بتوانند به این هدف دست پیدا کنند.

دانش آموزان در سیستم آموزشی ایران، از پایه تحصیلی هفتم با زبان انگلیسی به عنوان یک ماده درسی روبه رو می شوند، چالش رویایی با زبان جدید از این مقطع تحصیلی آغاز شده و تا پایان فارغ التحصیلی از دانشگاه ادامه دارد. تجربه نشان میدهد که دانش آموزان علیرغم تلاش های اولیا مدرسه معمولا در درس زبان انگلیسی دچار مشکل هستند، شاید به همین دلیل است که بسیاری از والدین ترجیح میدهند فرزندان خود را در آموزشگاه زبان ثبت نام کرده و یا با استخدام مدرس خصوصی سعی در ایجاد پیشرفت فرزندشان در یادگیری زبان انگلیسی دارند.

از آنجایی که زبان انگلیسی پایه هفتم آغاز آشنایی دانش آموز با یک زبان جدید است، نحوه آموزش و توانایی ایجاد علاقه و انگیزه به یادگیری این زبان میتواند آینده یک دانش آموز را به کلی دگرگون کند، به همین دلیل پیشنهاد میکنم حتما سعی کنید یادگیری این زبان را برای فرزندانتان سهل و آسان کنید تا همواره به چشم یک مانع سخت و غیرقابل نفوذ به یادگیری زبان نگاه نکنند.

من به عنوان معلم خصوصی زبان هفتم در منزل، شیوه های خاصی برای آموزش زبان در نظر نمیگیرم، بلکه سعی میکنم تا حد ممکن یادگیری این زبان برای دانش آموز شیرین و انگیزشی باشد، به این ترتیب او خودش مشتاق به یادگیری شده و با تلاش و کوشش مسیر تسط به زبان را طی خواهد کرد.

استفاده از فلش کارت های تصویری جهت حفظ لغات، آموزش نکات گرامری، سعی در جمله بندی و جمله سازی و تمرین املای کلمات از جمله کارهایی است که در کلاس های خصوصی من انجام میگیرد. من پیشنهادم به دانش آموزان تهیه یک دیکشنری تصویری است، این کتاب به دانش آموز کمک میکند تا بتواند معنای لغاتی که در جستجوی آنهاست به راحتی پیدا کند. استفاده از شیوه های بصری در آموزش نیز یکی از راه های انتقال آموزش به حافظه بلند مدت است.

برای تسلط بیشتر دانش آموز به نکات و گرامرهای درسی نیز میتوان از منابع معتبر کمک آموزشی کمک گرفت، البته خود معلم نیز میتواند سوالات گوناگون طراحی کرده و دانش آموز را به تمرین بیشتر تشویق کند.

یک مدرس موفق باید سعی کند انگیزه و نشاط کافی در دانش آموز ایجاد کند و کلاس های خصوصی در منزل هم رسمیت لازم آموزشی داشته باشد و هم اینکه خسته کننده و کسل کننده نباشد. ایجاد رابطه صمیمانه با دانش آموز به او کمک میکند تا بتواند با تمرکز بیشتری به مسائل درسی بپردازد.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن