سعید صابری | معلم آموزش زبان انگلیسی پایه هفتم

من سعید صابری هستم، معلم آموزش زبان انگلیسی پایه هفتم، دارای مدرک کارشناسی ارشد آموزش زبان انگلیسی هستم و 10 سال است که به تدریس زبان انگلیسی در مدارس مشغول هستم.

زبان سال هفتم اولین تجربه دانش آموزان از یادگیری و آشنایی با زبان انگلیسی است، بنابراین اگر در این پایه تحصیلی بتوان پیوند خوبی میان دانش آموز و مباحث درسی زبان ایجاد کرد، مطمئنا او راه هموارتری برای یادگیری زبان پیش رو خواهد داشت.

شیوه تدریس زبان انگلیسی در سال اول آشنایی دانش آموزان با این زبان بسیار اهمیت دارد، چرا که تمام گرامرهای پایه زبان انگلیسی و شناخت دانش آموزان از آن در این پایه شکل می گیرد، بنابراین معلم باید سعی کند که گرامرها را به صورت کاملا مفهومی و با زبانی ساده برای دانش آموزان شرح دهد، ضمن این که مدرس زبان انگلیسی در این پایه بهتر است به مسائلی چون ایجاد انگیزه و علاقه در دانش آموزان نیز توجه داشته باشد، اگر دانش آموزی به درس زبان انگلیسی علاقمند شود مطمئنا می تواند موفق تر از سایرین در این زمینه عمل کند.

اکنون در سیستم آموزشی کشور ما درس زبان انگلیسی یک درس کاملا چالش برانگیز است که درصد زیادی از دانش آموزان یادگیری آن را مشکل می دانند، اگرچه در سالهای اخیر اهمیت یادگیری زبان انگلیسی سبب شده است که بسیاری از والدین از سنین کودکی، فرزندان خود را با این زبان آشنا کرده و استفاده از کلاس های خصوصی آموزش زبان و کلاس های آموزشی راه را برای یادگیری و تسلط به زبان انگلیسی ساده تر کرده است.

توصیه من به دانش آموزان پایه هفتم این است که سعی کنند زبان انگلیسی را از همین ابتدا با روش های درست و مطالعه دقیق بیاموزند تا در سالهای آینده دچار مشکل در یادگیری نباشند. فراموش نکنید که اگر مفاهیم و گرامرهای ابتدایی زبان انگلیسی را نیاموزید مطمئنا در سالهای بعدی دچار مشکل خواهید بود.

یکی از راه های تسلط به زبان انگلیسی تمرین و تکرار است، ضمن این که دانش آموز باید برنامه منظمی برای حفظ لغت نیز داشته باشد. دایره واژگان وسیع اجازه استفاده و تمرین گرامر را به دانش آموزان می دهد و آنها می توانند با استفاده از تکنیک های زبان آموزی به خوبی دروس کتاب هفتم را یاد بگیرند.

آشنایی با شیوه طراحی سوالات این درس نیز تنها به وسیله استفاده از نمونه سوالات امکان پذیر خواهد بود، بنابراین فکر می کنم استفاده از کتاب های کمک درسی به شما امکان آشنایی با سوالات را خواهد داد. باید سعی کنید که گرامر و لغت را همزمان با هم بیاموزید چرا که این دو مانند بالهایی هستند که امکان پرواز بر فراز آسمان زبان انگلیسی را برای دانش آموز فراهم می کنند.

اگر میخواهید نقاط ضعف و قدرت خود را به خوبی بشناسید باید در کنار تمرین و تکرار دروس گاهی نیز خود را محک بزنید، استفاده از سوالات امتحانی به عنوان تمرین در منزل یا کوئیزهای کلاسی میتواند به خوبی نقاط ضعف شما را نشان دهد، بعد از این کار می توانید مطالعات خود را روی یادگیری بیشتر مطالبی که در آنها ضعف دارید متمرکز کنید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن