ستوده شاملو | معلم تدریس خصوصی زبان هشتم در تهران

من ستوده شاملو هستم، دارای مدرک کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی از دانشگاه آزاد و معلم تدریس خصوصی زبان در تهران هستم.

اگر به دنبال معلم تدریس خصوصی زبان هشتم در تهران برای فرزند خود هستید باید بگویم علیرغم ظاهر ساده ای که این کار ممکن است داشته باشد اما از آنجایی که دروس زبان سال های هفتم و هشتم از دروس پایه در یادگیری زبان انگلیسی به شمار می آیند، برای این که دانش آموز به تسلط خوبی از مباحث درسی رسیده و برای سال های بالاتر با مشکل مواجه نشود بهتر است به دنبال یک معلم خصوصی با مهارت بالای آموزشی باشید.

یک معلم با تجربه برای بالا رفتن مهارت دانش آموزان در یادگیری باید از روش های متفاوتی استفاده کند، چرا که توانایی یادگیری در دانش آموزان مختلف، متفاوت است. به همین دلیل من به عنوان معلم تدریس خصوصی زبان هشتم در اولین جلسه ابتدا از دانش آموز یک تست مهارتی میگیرم، سوالات طراحی شده من بر اساس میزان سختی از ابتدایی تا پیشرفته با توجه به منابع درسی دانش آموزان کلاس هشتم شکل گرفته است.

به این ترتیب در ابتدا به یک جمع بندی اولیه در مورد نقاط قوت و ضعف دانش آموز می رسم. سپس از او در مورد عللی که در ایجاد مشکل یادگیری برای او موثر هستند سوال میکنم. برخی از دانش آموزان قدرت یادگیری خوبی د ارند اما به دلیل اینکه معلم نتوانسته است انگیزه های لازم برای یادگیری را در دانش آموز شکوفا کند، از یادگیری دلسرد شده اند. بعد از بدست آوردن این اطلاعات از میزان توانمندی و شخصیت دانش آموز روش مناسب با شخصیت او را برای تدریس برنامه ریزی میکنم.

اما در حالت کلی باید بگویم شیوه تدریس من بر اساس دوره و تمرین مباحث کتاب درسی و در کنار آن استفاده از نمونه سوالاتی که خودم آنها را طراحی میکنم و غالبا بر اساس سوالات پرتکرار امتحانی در سالهای گذشته است از دیگر مواردی است که من رعایت میکنم.

هر جلسه ابتدا به مرور نکات درسی جلسه قبل پرداخته و اگر دانش آموز نکته مبهمی داشت یا سوالی در خصوص نکات درسی وجود داشته باشد به رفع اشکال می پردازیم. بعد از آن تدریس جلسه جدید آغاز می شود. با استفاده از نمونه سوالات امتحانی و تمرین های بسیار سعی میکنم درسهای جدید را در ذهن دانش آموز حک کنم.

معمولا ساعت درسی کلاس های من یک ساعت و سی دقیقه طول میکشد که حدود یک ساعت آن به توضیح و تمرین و نیم ساعت نیز به برگزاری یک کوئیز ساده برای اطمینان از مهارت و توانایی دانش آموز پرداخته می شود.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن