سانیا قلی زاده | مدرس خصوصی زبان انگلیسی

سانیا قلی زاده هستم مدرس خصوصی زبان انگلیسی در مقاطع پیشرفته. به عنوان یک مدرس باید بگویم انتخاب این که برای تسلط به زبان انگلیسی از کلاس خصوصی استفاده کنیم یا از کلاس های گروهی موسسات آموزشی به عهده زبان آموز است. اولین چیزی که در این انتخاب سهم بزرگی دارد بودجه ای است که برای این کار در نظر میگیرید.

معلم زبان انگلیسی کودکان
معلم زبان انگلیسی کودکان

مسلما شرکت در کلاس های خصوصی برای کسانی که به دلایل مختلف اعم از مهاجرت، ادامه تحصیل، تجارت و یا شرکت در آزمون های زبان قصد زبان آموزی دارند بهتر است، این انتخاب مزایای بسیاری دارد که از آن جمله می توان به تسلط مدرس در شناخت نقاط ضعف و قوت زبان آموز اشاره کرد. مزیت بعدی برگزاری کلاس های خصوصی تمرکز زبان آموز و همچنین دوره های کوتاه تر نسبت به کلاس های موسسات آزاد است.

منابع متنوعی برای افرادی که قصد دارند به صورت پیشرفته به آموزش زبان انگلیسی بپردازند وجود دارد، من به شخصه انتخاب منبع آموزشی را به زبان آموز واگذار میکنم تا بسته به تسلط نسبی خود یک منبع را انتخاب کند، اصولا سرفصل دروس در تمام منابع یکی است و شاید کمی در جزئیات تفاوت هایی وجود داشته باشد.

آنچه باعث می شود یک زبان آموز، برای شروع آموزش زبان انگلیسی از صفر تا سطح پیشرفته موفق باشد در درجه اول استعداد و پشتکار خود اوست، افراد بسیاری را می شناسم که به صورت خودخوان توانسته اند به تسلط بسیار مناسبی از زبان انگلیسی دست پیدا کنند. بنابراین علاقه و انگیزه مهمترین اصول یادگیری زبان انگلیسی برای افراد بزرگسال است.

من در کلاس های خصوصی که برای افراد بزرگسال برگزار میکنم بیشتر زمان را صرف مکالمه آزاد و آشنایی با زبان محاوره ای یا اصطلاحا ” Street talking” می کنم، تماشای فیلم زبان اصلی و خواندن رمان به رسیدن به تسلط در محاوره بسیار کمک میکند، از طرفی تماشای فیلم و اخبار زبان اصلی باعث تقویت مهارت شنوایی شده و در پی آن نیز دایره لغات و جملات زبان آموز را گسترده تر می کند.

خلاصه نویسی داستان و فیلم و به عبارتی انشا نویسی نیز یکی از مهارت هایی است که در کلاس های خصوصی به آن می پردازیم و مهارت نوشتن زبان آموز را با رعایت قوانین نگارشی و گرامری تقویت میکنیم.

با توجه به نکاتی که به آنها اشاره کردم مهمترین فاکتور در یادگیری و تسلط به زبان انگلیسی در یک شخص بزرگسال انگیزه و علاقه او و همچنین پشتکار وی در یادگیری است. شرکت در کلاس های خصوصی تا رسیدن به تسلط کافی مطمئنا هزینه زیادی خواهد داشت و این کار برای کسانی که قصد مهاجرت یا ادامه تحصیل دارند مناسب تر است، اگر زمان کافی برای شرکت در کلاس های عمومی را دارید پیشنهاد میکنم برای تقویت و همچنین ایجاد رقابت و استفاده از فضای شاد کلاس های عمومی برای یادگیری زبان انگلیسی به موسسات آموزشی بروید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن