ساغر خان بابایی | آموزش خصوصی زبان انگلیسی هفتم در منزل

ساغر خان بابایی هستم، مدرس زبان انگلیسی دوره اول متوسطه و دارای مدرک کارشناسی ارشد تدریس زبان انگلیسی هستم، 12 سال است که به عنوان معلم آموزش و پرورش در مقاطع مختلف تحصیلی مشغول به تدریس زبان انگلیسی هستم.

در مورد یادگیری زبان انگلیسی و موفقیت در آن دانش آموزان زیادی از من مشورت می گیرند. این که رعایت چه مسائلی کمک می کند تا دانش آموز در یادگیری زبان انگلیسی موفق عمل کند.

همه چیز یادگیری زبان انگلیسی به پایه هفتم و آشنایی دانش آموز با زبان باز می گردد. دو نکته اینجا وجود دارد، اول این که دانش آموز در این مقطع با زبان انگلیسی آشنا می شود، در صورتی که علاقمندی و انگیزه یادگیری در این سال تحصیلی در دانش آموز ایجاد شود مطمئنا او در یادگیری موفق تر خواهد بود، نکته دوم این که زبان یک درس به هم پیوسته است که یادگیری آن مستلزم به یاد داشتن مفاهیم آموزش داده شده در تمام سال های تحصیلی است، بنابراین از همان ابتدا دانش آموز باید به فکر یادگیری و حفظ مطالب درسی باشد، به این ترتیب دانش آموزی که مطالب کتاب زبان هفتم را به خوبی آموخته باشد در یادگیری زبان هشتم مشکل کمتری خواهد داشت.

بنابراین باید گفت که وظیفه معلم زبان پایه هفتم تحصیلی بسیار خطیر است، او می تواند با در نظر گرفتن بهترین روش های تدریس زبان دانش آموزان را به این درس علاقمند کنند، دانش آموزی که علاقه به یادگیری زبان داشته باشد خود تلاش و کوشش برای تمرین و یادگیری خواهد داشت.

در مورد دانش آموزانی که در یادگیری این درس مشکل دارند باید سریعا برگزاری کلاس های تقویتی و خصوصی را برنامه ریزی کرد. بهتر است که دانش آموز از همین ابتدای یادگیری زبان در سال هفتم نقاط ضعف خود را برطرف کرده و با یک آمادگی کامل روانه سال هشتم شود.

بنابراین در صورتی که دانش آموز فکر می کند که در یادگیری درس زبان در مدرسه مشکل دارد بهتر است به فکر استفاده از معلم خصوصی باشد، در کلاس های خصوصی می توان بیشتر روی نقاط ضعف دانش آموز تمرکز کرد و به او کمک کرد که مباحث درسی را با تمرین و تکرارهای بیشتری در  حافظه ثبت کند.

برای این که بتوانید زبان انگلیسی را بیاموزید نیاز دارید که لغات درسی را به خوبی حفظ کرده و آنها را در قالب گرامرهایی که آموخته اید پیاده کنید. پس باید سعی کنید یک برنامه روزانه برای حفظ لغات داشته باشید که به شما کمک کند تا لغات بیشتری را به حافظه بسپارید.

داشتن برنامه ریزی برای تمرین و ارزیابی مداوم دانسته ها به شما کمک می کند تا نقاط ضعف خود را بیشتر کشف کرده و سعی کنید که با برطرف کردن آنها آمادگی لازم در این درس را داشته باشید. نباید فراموش کنید که زبان یک درس فرّار است بنابراین در صورتی که مرور کردن مداوم را جدی نگیرید خیلی زود حجم زیادی از مطالبی که آموخته اید فراموش خواهید کرد. پس سعی کنید که یک برنامه ریزی روزانه برای تمرین و مرور درس های آموخته شده داشته باشید تا در راهی که پیش رو دارید موفق تر عمل کنید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن