ساجده زارعی | معلم خصوصی زبان انگلیسی نهم

ساجده زارعی هستم مدرس زبان انگلیسی در تهران، دارای مدرک کارشناسی زبان انگلیسی از دانشگاه پیام نور هستم و سابقه 10 سال تدریس خصوصی زبان انگلیسی در پایه های مختلف دارم.

سوالی که اکثر والدین از من می پرسند مربوط به یادگیری زبان انگلیسی در مدرسه است و این که چرا اکثر دانش آموزان با درس زبان مشکل دارند. پاسخ به این که آیا شیوه تدریس اشتباه است و یا سیستم آموزشی ما مشکل دارد در حیطه تخصص من نیست اما مطمئنم اکثر دانش آموزان در صورت تمرین و تکرار مداوم مباحث درسی میتوانند به تسلط خوبی از زبان انگلیسی برسند.

از آنجایی که بخش زیادی از دانش آموزان با این درس مشکل دارند، تدریس خصوصی زبان انگلیسی در پایه های مختلف تحصیلی بسیار رایج است. زبان انگلیسی پایه نهم تحصیلی از آنجایی که آخرین پایه دوره متوسطه اول محسوب میشود و بعد از آن دانش آموز وارد مقطع متوسطه دوم و دروس به مراتب پیشرفته تری میشود بسیار اهمیت دارد.

من فکر میکنم در صورتی که بتوان در کلاس های خصوصی تدریس زبان پایه نهم دانش آموز را به سطح خوبی از تسلط بر لغت و گرامر رساند، با ورود به دوره دوم دانش آموز اعتماد به نفس یادگیری و انگیزه بیشتری برای آموختن زبان انگلیسی در کلاس خواهد داشت.

من شخصا در کلاس های خصوصی زبان انگلیسی نهم از مباحث خارج از کتاب با دانش آموز کار نمیکنم و تمام تمرکز ما روی سرفصل های کتاب زبان پایه نهم است، البته در جلسات اولیه سعی میکنیم زبان انگلیسی را از پایه آغاز کرده و گرامرهای پایه را نیز تدریس کنم، در هر جلسه تعداد مشخصی لغت جدید در کنار لغات درس های کتاب حفظ میکنیم، استفاده از کلمات هم خانواده و متضاد آنها در جمله سازی روشی است که هم دایره لغت دانش آموز را بسط میدهد و هم به او کمک میکند تا با گرامری که آموخته است جمله های جدید بسازد.

از تمرین و تکرار و همچنین آزمون های کوچک برای هر بخش نباید غافل شد، در حال حاضر کتاب های کمک آموزشی خوبی برای زبان نهم در بازار موجود است که به دانش آموز کمک میکند تا نمونه سوالات امتحانی فراوانی را حل کند، وقتی دانش آموز سوالات مختلف را پاسخ میدهد توانایی او برای پاسخگویی به سوالات امتحان نیز بالاتر می رود، امتحان نهایی زبان انگلیسی پایه نهم از جمله امتحاناتی است که دانش آموزان ترس زیادی از آن دارند اما با رعایت نکاتی که در بالا به آن اشاره کردم می توان به راحتی از سد این امتحان گذشت.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن