زهره مسلمان | معلم خصوصی زبان انگلیسی پایه هشتم در تهران

من زهره مسلمان هستم، مدرک کارشناسی ارشد مترجمی زبان دارم و ده سال است که به عنوان معلم خصوصی در حال آموزش زبان انگلیسی به دانش آموزان در مقاطع مختلف تحصیلی هستم. تدریس زبان کنکور نیز یکی از بزرگترین علاقمندی های من است.

کلاس هشتم دومین سالی است که دانش آموز در آن با درس انگلیسی آشنا می شود، بنابراین می توان گفت که درس زبان در این مقطع همچنان در سطح مبتدی تدریس می شود و در صورتی که دانش آموز سال هفتم را با موفقیت طی کرده باشد در یادگیری زبان هشتم نیز مشکلی نخواهد داشت.

همچنین اگر دانش آموزان دروس کلاس هفتم را فراموش کرده باشند، می توانند با یک مرور کلی خود را برای یادگیری دروس جدید آشنا کنند. پس سعی کنید در صورتی که از یادگیری عقب مانده اید حتما مروری بر درس های گذشته داشته باشید. این مرور می تواند قبل از آغاز سال تحصیلی جدید رخ دهد یا حتی همزمان با کلاس های درسی این مرور را در خانه انجام دهید.

یادگیری زبان مستلزم  این است که شما گرامر دروس را به خوبی آموخته باشید، ضمن این که باید از نظر یادگیری لغات نیز در سطح خوبی قرار بگیرید، پس سعی کنید که به صورت روزانه لغات جدید را بیاموزید، این لغات می تواند شامل لغات دروس جدید و یا لغاتی باشد که در سالهای گذشته آنها را آموخته اید، در هر صورت پیشنهاد من این است که یک برنامه حفظ لغت داشته باشید که شما را ملزم به حفظ کردن لغات جدید در طی روز می کند.

وقتی شما دایره لغات خوبی داشته باشید امکان استفاده از گرامرها برای شما فراهم است، بنابراین سعی کنید با جمله سازی های مختلف و حل تمرینات گوناگون گرامرهایی که آموخته اید را به کار گیرید.

از جمله مواردی که می تواند در یادگیری زبان انگلیسی برای شما کاربردی باشد این است که از کتاب های کمک آموزشی استفاده کنید، یادگیری نکات مهم مربوط به هر درس در کتاب های کمک درسی به شما کمک می کند که درس را بهتر بیاموزید و از این نکات در حل تمرینات استفاده کنید.

درک مطلب مهمترین مسئله ای است که در یادگیری زبان باید به آن اهمیت بدهید و این امر امکان پذیر نخواهد بود مگر اینکه دانش آموز از نظر یادگیری گرامر و لغت در سطح بالایی قرار گیرد، وقتی شما بتوانید مطالبی که به عنوان سوال در اختیارتان قرار میگیرد به خوبی درک کنید و مفهوم آن را دریابید پاسخ دادن به سوالات کار چندان سختی به نظر نمی رسد. بنابراین سعی کنید که لغات را در جملاتی که کاربردی هستند بیاموزید تا ضمن یادگیری آنها گرامر به کار رفته را نیز درک کنید.

زبان یک درس کاملا فرّار است به  این معنا که اگر آن را مرور نکنید خیلی زود مباحث آن را فراموش خواهید کرد، پس سعی کنید یک برنامه روزانه برای یادگیری و مرور نکات زبان داشته باشید که از فراموش شدن آنها جلوگیری کند. در صورتی که روش های یادگیری درس زبان را بدانید خواهید فهمید که یادگیری زبان انگلیسی آنقدرها هم که فکر میکردید مشکل نیست.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن