زهرا پورخلیل | معلم خصوصی زبان برای کودک 4 ساله

زهرا پورخلیل هستم مدرس خصوصی زبان انگلیسی مقطع سنی خردسالان در تهران. دارای مدرک روانشناسی کودک از دانشگاه علامه طباطبایی هستم و زبان انگلیسی را در یکی از آموزشگاه های معتبر تهران تا مقطع تافل گذرانده ام، بیش از 5 سال سابقه تدریس در مهد کودک دارم.

بسیاری از والدین امروزی رویای دو زبانه شدن کودک را در سر میپرورانند و بسیار تلاش میکنند تا کودک خردسالشان علاقمند به یادگیری زبان انگلیسی باشد و در سنین پایین بتواند به سطح تسلط خوبی از این زبان دست پیدا کند. اگرچه بسیاری از رواشناسان و زبان شناسان معتقدند یادگیری زبان انگلیسی به شکل مستقیم برای کودکان در سنین زیر 7 سال کار اشتباهی است اما همچنان شیوه هایی وجود دارد که بتوان زبان آموز خردسال را به یادگیری تشویق کرد.

من به عنوان معلم خصوصی زبان برای کودک 4 ساله و در مجموع کودکان زیر سن 7 سال آموزش زبان انگلیسی از طریق مجموعه کتابهای let’s go را پیشنهاد میدهم، این کتاب ها دارای سطح بندی مبتدی، متوسط و پیشرفته و برای کودکان طراحی شده است، استفاده از موزیک های شاد و نقاشی و بازی های کودکانه در یادگیری کمک میکند تا کودک خردسال بتواند به راحتی مهارت های جدید را بیاموزد.

البته گفتنی است که یادگیری زبان در قالب بازی و داستان و به صورت کاملا مستقیم به کودک 4 تا 7 ساله بهتر است در محیط هایی مثل مهدکودک یا کلاس های چند نفره صورت گیرد، تجربه نشان میدهد که کودکان خردسال در میان همسالانشان بیشتر علاقمند به یادگیری هستند.

فراموش نکنید یادگیری در سن خردسالی باید به صورت کاملا غیر مستقیم باشد و درگیر کردن ذهن کودک خردسال به مباحث درسی کار اشتباهی است، باید اجازه داد کودک خردسال با یادگیری حروف الفبا، اعداد 0 تا 10، کلمات ساده مثل اعضای صورت و رنگ ها و همچنین جملات بسیار ابتدایی مثل معرفی خود و احوالپرسی زبان آموزی را آغاز کند، در همین حد آشنایی برای کودک کافی است، به مرور زمان و با بالا رفتن سن کودک میتوان مفاهیم مهمتر مثل زمان ها، ضمایر و امثال آن را به مباحث یادگیری افزود.

من معتقد هستم که سن خردسالی بهترین زمان برای آشنا کردن کودک با زبان جدید و شروع آموزش است، به این ترتیب کودک انگیزه و علاقه یادگیری برای سال های آینده را خواهد داشت، من در کلاس های کودکان خردسال بین 4 تا 7 سال از مفاهیمی چون رنگ ها، اعداد و اسامی میوه و اعضای صورت تدریس را آغاز میکنم، سعی میکنم برای هر مفهوم و یا مبحث درسی یک جلسه را اختصاص داده و به اشکال مختلف شعر و بازی و نقاشی آن موضوع را در ذهن کودک ذخیره کنم. این شیوه برای موفقیت بچه ها بسیار موفقیت آمیز بوده است و تا کنون خردسالان زیادی را به همین شیوه با زبان انگلیسی آشنا کرده ام.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن