زهرا مردانی | دبیر زبان با 7 سال سابقه تدریس در موسسات

زهرا مردانی هستم فوق لیسانس زبان انگلیسی در حال حاضر مشغول به تدریس خصوصی زبان انگلیسی نهم در دو آموزشگاه زبان در تهران هستم جمعا ۷ سال سابقه تدریس خصوصی زبان انگلیسی در تهران را دارم.

من در جلسات خصوصی هر جلسه به صورت شفاهی به صورت پرسش و پاسخ با دانش آموزان نهم مکالمه زبان انگلیسی کار می کنم و برای هر فعالیت در کلاس تشویق هایی رو در نظر میگیرم بخشی از فعالیت من در تدریس خصوصی زبان انگلیسی فری تاپیک و خلاصه نویسی و بیان مفهومی داستانی است که به زبان انگلیسی دانش آموزان نهم در جلسات خصوصی هم خوانده اند.

با دانش آموزانی که کمی از متوسط بالاتر هستند به‌صورت موضوعات بحث آزاد با آنها زبان انگلیسی را تمرین می کنم من در جلسات تدریس خصوصی زبان انگلیسی برای رشد مکالمه سعی می کنم از موضوعاتی استفاده کنم که مورد علاقه زبان آموز و یا دانش آموزان نهم است و از آنها در بحث آزاد استفاده می کنم.

در بعضی از مواقع هم از روش فری دیسکاشن استفاده می کنم زیرا معتقدم همه به یک روش زبان را یاد نمی گیرند.

به طور کلی بنده در این هفت سال در موسسات گوناگون تدریس خصوصی زبان انگلیسی را داشتم و در منزل دانش آموزی از زبان آموز مکالمه کار کردم از نظر من یک معلم خصوصی زبان انگلیسی خوب باید آنقدر بر تکنیکهای مختلف تدریس مسلط باشد تا زبان آموزان متوجه مراحل تدریس نشوند در حالی که مدرس برای هر دقیقه باید زمان بندی خاصی داشته باشد در حالت کلی یک معلم زبان از اینکه انگیزه می دهد بهترین تکنیک و قوه یادگیری را در زبان آموزان فعال میکند من از الگوهای علمی شفاهی و برانگیخته کردن زبان آموزان قبل از شروع تدریس با طرح سوال فیلم یا کلیپی یا عکسی خاص شروع می کنم.

متود ها و روش های زیادی برای تدریس زبان انگلیسی وجود دارد که در هر زمان بسته به شرایط موجود و اهداف آموزشگاه و کلاس تصمیم به تغییر تکنیک و متدهای آموزشی در لسن پلن ها می شوم.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن