زهرا بخشیان | معلم تدریس خصوصی زبان نهم در منزل

من زهرا بخشیان هستم، معلم تدریس خصوصی زبان انگلیسی، دارای مدرک کارشناسی ارشد زبان و ادبیات انگلیسی هستم و بیش از 13 سال است که به تدریس زبان در سطوح مختلف مشغول می باشم.

درس زبان انگلیسی برای بسیاری از دانش آموزان یک درس سخت است که برای یادگیری آن نیاز به کلاسهای خصوصی و جبرانی دارند. برای این که بتوانید در یادگیری این درس موفق باشید پیشنهاد من این است که از همان سال هفتم باید زبان را به شکل جدی و برنامه ریزی شده بخوانید، البته اگر بخواهم توصیه ای برای دانش آموزان پایه نهم که روی صحبت این یادداشت با آنها است داشته باشم باید بگویم هنوز هم دیر نشده، میتوان با کمی پشتکار و همت خیلی زود عقب ماندگی را جبران کرده و با یک پشتوانه قوی در زبان انگلیسی به سالهای بالاتر رفت.

اولین نکته ای که باید به آن اشاره کنم این است که دانش آموزی که احساس می کند در یادگیری مشکل دارد باید از کلاس های خصوصی استفاده کند، بسیار بهتر است که کلاس های آموزشی به صورت برنامه ریزی شده و در طول سال باشد استفاده از کلاس های خصوصی صرفا در شب های امتحان ممکن است نتیجه کوتاه مدت راضی کننده ای داشته باشد اما مطمئنا در طولانی مدت شما را دچار مشکل می سازد. پس اگر میخواهید در یادگیری زبان دوره دوم متوسطه موفق باشید حتما سعی کنید که در کلاس نهم از یک برنامه ریزی مناسب برای یادگیری زبان استفاده کنید.

پیشنهاد من همیشه به دانش آموزان این بوده است که برای حفظ لغت برنامه ریزی کنند، بهتر است که در ضمن یادگیری لغات دیکته آنها را هم تمرین کنید. به این ترتیب می توانید گرامرهایی که می آموزید را به خوبی در جملات مختلف پیاده کنید.

گرامر زبان انگلیسی واقعا چیز مشکلی نیست، بلکه بسیار شباهت به دستور زبان فارسی دارد، آنچه باعث می شود بسیاری از دانش آموزان این مباحث را درک نکنند ضعف آنها در یادگیری لغات است، وقتی شما دایره لغت وسیعی داشته باشید می توانید با گرامرهایی که می آموزید تمرینات بسیاری را حل کنید.

بهتر است که به صورت مداوم خود را چک کنید و نقاط ضعف خود را کشف کرده و روی آن تمرکز کنید. نباید اجازه دهید که اشکالات درسی شما روی هم جمع شود. بنابراین بهترین روش این است که در آزمون های آنلاین شرکت کنید و یا پایان هر هفته یک کوئیز کوچک برگزار کنید تا متوجه شوید که اشکالات شما دقیقا مربوط به کدام بخش ها است.

کتاب های کمک درسی مناسبی نیز وجود دارد که می توانید از آنها هم برای یادگیری بیشتر کمک بگیرید، بسیاری از این کتاب ها دارای درس نامه و سوالات تستی و تشریحی با پاسخ هستند، به این ترتیب هم نکات مهم هر درس را در اختیار دارید و هم می توانید نمونه سوالات آن را به عنوان تمرین یا آزمون انجام دهید و سپس میزان یادگیری خود را به خوبی ارزیابی کنید. فراموش نکنید که زبان انگلیسی درسی مهم است و می تواند باعث امتیازات شغلی و تحصیلی در آینده شما شود.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن