ریما کمال زاده | معلم آموزش زبان انگلیسی خانم برای کودکان

ریما کمال زاده هستم، دارای مدرک کارشناسی زبان و ادبیات انگلیسی و بیش از 10 سال سابقه فعالیت در زمینه تدریس خصوصی زبان انگلیسی در مقاطع مختلف سنی در تهران هستم.

بسیاری از خانواده ها ترجیح می دهند که برای آموزش خصوصی زبان به کودکان خود از معلم های خانم استفاده کنند، در بررسی این انتخاب باید به نکاتی توجه کنیم که می تواند نقش موثری در بهبود فرآیند یادگیری کودک داشته باشد.

مدرسین خانم معمولا ارتباط نزدیکتری با زبان آموزان برقرار می کنند، که باعث می شود زبان آموز در کلاس احساس راحتی بیشتری داشته باشد، در صورتی که موضوعی را متوجه نمی شود آن را راحت تر با  مدرس در میان بگذارد، صمیمیتی بیشتری با مدرس داشته باشد و در کل در کلاسی که مدرسین خانم برگزار می کنند احساس بهتری داشته باشند، این مسئله به ویژه در میان زبان آموزان خانم و کودکان بیشتر دیده می شود.

من فکر می کنم که خانم ها کنترل و مدیریت بهتری روی کلاس های خصوصی با کودکان دارند. معمولا کلاس هایی که مدرسین آن خانم ها هستند از انرژی و نشاط بیشتری برخوردار است، به ویژه در مورد کودکان این مسئله اهمیت بیشتری دارد که کودک بتواند در کلاس با انگیزه و انرژی فراوان حضور یابد.

توجه کنید که در مهدهای کودک و دوره آموزشی دبستان همیشه از مدرسین خانم استفاده می شود، دلیل این امر آن است که خانم ها می توانند ارتباط قوی تری با کودکان برقرار کنند و در مورد کودکی که قرار است یک زبان جدید بیاموزد این نزدیکی و صمیمیت نقش مهمی در ایجاد انگیزه و  علاقه برای حضور در کلاس خواهد داشت.

مهمترین نکته در خصوص آموزش زبان انگلیسی به کودکان به ویژه در سنین زیر 10 سال آن است که کودک با انرژی بیشتر و انگیزه در کلاس ها حاضر شود، آشنایی یک کودک با زبان انگلیسی می تواند نقش تعیین کننده ای در علاقه او به زبان آموزی در آینده خواهد داشت، به ویژه در مورد  کودکانی که زبان انگلیسی را به عنوان یک مهارت می آموزند این مسئله نقش بسیار مهمی دارد.

در تدریس زبان به کودکان نیاز است که با صبر و حوصله بسیاری تدریس انجام گیرد، ضمن این که نشاط و انرژی در کلاس به ویژه در مورد کلاس های خصوصی باید بسیار بالا باشد، زبان آموز کودک نباید از حضور در کلاس خسته شود، به همین دلیل به نظر می رسد که مدرسین زبان خانم می توانند نقش یک مادر دلسوز یا یک دوست صمیمی که می توان در کنار او احساس آرامش و امنیت داشت بهتر بازی کنند.

البته این مسئله به آن معنا نیست که مدرسین آقا نمی توانند در این امر موفق باشند اما آمارها نشان می دهد که مدرسین خانم در این زمینه موفق تر عمل کرده اند و کلاس های موفق تری داشته اند. یک نکته مهم در خصوص آموزش زبان انگلیسی به کودکان که باید به آن اشاره کنم این است که بهتر است کلاس های خصوصی در زمان هایی برگزار شود که زبان آموز بیشترین بازدهی را داشته باشد.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن