روش صحیح آموزش زبان انگلیسی

برای شما مخاطبان عزیز ممکن است این سوال پیش آمده باشد که با وجود این همه روش های مختلف آموزش زبان انگلیسی واقعاً بهترین روش آموزش زبان انگلیسی چیست؟

یک واقعیت انکار ناپذیر در بین اکثر زبان آموزان در کشور ایران وجود دارد و آن این است که بسیاری از آنها دایره بزرگی از لغات و اصطلاحات زبان انگلیسی را حفظ هستند اما قادر به صحبت کردن در شرایط واقعی نیستند.

و برخی نیز به غلط تصور می‌کنند که آموزش زبان انگلیسی از صفر تا صد یعنی اینکه هرچقدر کلمات بیشتری را حفظ باشند و یا بلد باشند راحت‌تر می‌توانند انگلیسی را یاد بگیرند و صحبت کنند اما حفظ کردن لغات زبان انگلیسی و یا هر زبان دوم دیگر نمی‌تواند مشکل شما را در مکالمه حل کند.

بهتر است بدانید که آموزش زبان انگلیسی بیان یک سری مکالمات و جملات کلیشه ای از پیش حفظ شده و تکرار آنها نیست که برای جلوگیری از فراموش شدن جملاتی که حفظ کردید مجبور به تکرار مصنوعی آن بدون کاربرد باشید تا از خاطرتان نرود.

اگر تجربه مکالمه واقعی زبان انگلیسی را داشته باشید قطعاً برای شما اتفاق افتاده است که در حین مکالمه به دلیل ندانستن حتی لغاتی ساده زنجیره کلام قطع شده و از ادامه مکالمه ناتوان بوده اید.

حتماً شنیده اید که زبان انگلیسی بسیار فرار است و این برای خود بنده اتفاق افتاده است که شخصی را دیدم که سالها در کلاس زبان شرکت کرد و به دلیل اینکه در مدت کوتاهی آن کلاس ها و کتب و جزوات زبان انگلیسی را دنبال نکرده همه چیز را فراموش کرده و حتی این موضوع باعث شده است که و اعتماد به نفس خود را در یادگیری زبان انگلیسی از دست بدهد زیرا به این باور رسیده است که اگر دوباره هم تلاش بکند بعد از مدت کوتاهی آن را فراموش خواهد کرد و یا بدتر اینکه در هنگام مراجعه مجدد به دلیل از بین رفتن اعتماد به نفس اش می خواهد مجدداً از اول شروع کند.

بسیاری از زبان آموزان انگلیسی تحصیلات بالایی دارند و هزاران لغت را حفظ کرده اند و در هنگام معنی جملات آن را لغت به لغت معنی می‌کنند و نمی‌توانند آن ها را سرهم کنند.

با این که در زبان جوانان امروزی بسیاری از لغات انگلیسی است و آنها در بیان لغات فارسی آن بیشتر ناتوان هستند تا کلمات انگلیسی بسیاری از جوانان ایرانی نمی‌توانند به راحتی انگلیسی صحبت کنند و این در حالی است که در بسیاری از کشورهای توسعه نیافته یک نوجوان که تعداد از لغات کمتری برخوردار است به راحتی انگلیسی صحبت می کند.

معمولا این مشکلات ریشه در روش‌های اشتباه حفظ و تکرار و همچنین کاربرد آنها در جملات است.

یکی از بهترین روش‌های یادگیری مکالمه زبان انگلیسی تولید جملات انگلیسی توسط خودتان است نه حفظ کردن جملات کلیشه ای.

بهتر است بدانید یادگیری یک زبان به حفظ لغت و یا حتی گرامر آن نیست ممکن است شما آنقدر لغت حفظ کنید تا تبدیل به یک دیکشنری شوید اما همانطور که می دانید با یک دیکشنری نمی‌توان داستان و یا جملات را خلق کرد
بسیاری از افراد برای آموزش زبان انگلیسی تصورشان بر این است که ساده ترین راه برای شروع حفظ لغات مختلف است اما ما می‌گوییم که اسپیکینگ ساده ترین مهارت های آموزش زبان انگلیسی است.

معلمان و استادانی که مادر گوئج لند برای آموزش زبان های مختلف گرد هم آورده‌ایم اولین اشتراکی که با هم دارند این است همه آنها تجربه زندگی در خارج از ایران در کشور مربوطه را دارند و این باعث شده است که آنها در آموزش زبان انگلیسی مخصوصاً مکالمه بتوانند به شما تجربه های واقعی و لحن ها و گویش های مختلف را آموزش دهند و شما را از قید و بند کلمات نامربوط در هنگام مکالمه و گرامر های غیر لازم برای هدفی که دارید رها کنند.

در گوئج لند ما هدف شما را از یادگیری زبان دوم می پرسیم بسته به هدفی که انتخاب کرده‌اید برای شما برنامه ریزی می کنیم و مهمتر از آن دبیری انتخاب می کنیم که کاملاً روی برآورده کردن هدف شما مسلط باشد و شما را از هرگونه توضیحات اضافه و کلاس های بی مورد دور می کنیم.

با مشاوران ما در تماس باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن