رضا پاوه نژاد | تدریس خصوصی زبان انگلیسی

رضا پاوه نژاد هستم مدرس و مترجم زبان انگلیسی در مقطع سنی بزرگسال، دارای سابقه 8 سال تدریس خصوصی از مبتدی تا پیشرفته، لیسانس مترجمی زبان انگلیسی از دانشگاه آزاد اسلامی و مشغول به تدریس در مدارس غیرانتفاعی شهر تهران.

تدریس خصوصی زبان انگلیسی شغل دوم من محسوب می شود، علاقه بسیار من به زبان انگلیسی و البته تدریس سبب شد تا در این زمینه فعالیت داشته باشم، من به عنوان مدرس خصوصی همیشه سعی کرده ام تا تمام دانش و آموخته هایم را به زبان آموزان علاقمند منتقل کنم.

برای زبان آموزان بزرگسالی که قصد آموزش زبان انگلیسی از صفر را دارند با کتاب های آکسفورد زبان آموزی را آغاز میکنیم، این کتاب ها بر مبنای تسلط ابتدایی، متوسط و بالا طبقه بندی شده اند، تمرکز در این کتاب ها هم روی گرامر و هم روی مکالمه است، شاید از نظر سیستم آموزشی این کتاب نیز مثل بسیاری از کتاب های دیگر نظیر تاپ ناچ یا سامیت باشد. به نظر من فرقی نمیکند شما زبان انگلیسی را از چه منبعی می آموزید، مهم میزان یادگیری و توان به کارگیری آن است.

برای پیشرفت در زمینه مکالمه میتوانید از کتابهای لغت و اصطلاحات انتشارات گوناگون در این زمینه استفاده کنید، فراموش نکنید که صرف حفظ کردن لغت نمیتوانید به زبان انگلیسی مسلط باشید، آنچه شما را به تسلط میرساند توانایی جمله بندی است، من فکر میکنم بهترین راه مکمل در کنار کلاسهای خصوصی یا آموزش در موسسات آن است که فیلم های زبان اصلی تماشا کنید، این مسئله به شما کمک میکند تا زبان محاوره ای را به خوبی یاد بگیرید و کاربرد جملات را متوجه شده و درک کنید، برای این کار بهتر است ابتدا با فیلم هایی شروع کنید که زیرنویس انگلیسی دارند، تا زمانی که مهارت شنیداری یا ” لیسنینگ” شما به حدی قوی شود که نیازی به زیرنویس نباشد.

برای این که از نظر دستور زبانی موفق باشد بهتر است تمرکز خود را روی خواندن رمان یا کتاب های زبان اصلی بگذارید، اصول نگارشی رعایت شده در این سبک از کتاب ها به شما کمک می کند تا جمله سازی بهتری داشته باشید.

فراموش نکنید که در زبان انگلیسی نیز مثل زبان فارسی، زبان نوشتاری و محاوره ای بسیار متفاوت از هم هستند، بنابراین در صورتی که قصد دارید مثل یک فرد بومی به این زبان مسلط باشید باید تمام مهارتهای زبانی خود را توسعه دهید.

بسیاری از افراد با هدف یادگیری زبان انگلیسی به صورت کوتاه مدت اقدام به یادگیری این زبان میکنند، در این صورت باید بگویم اگر قصد شما مهاجرت، آمادگی برای شرکت در آزمون و یا مقاصد تجاری است، این انتخاب درست است در غیر اینصورت بهتر است از کلاسهای گروهی استفاده کنید که از نظر مالی هم مقرون به صرفه تر خواهد بود.

در کلاسهای خصوصی تمرکز بیشتر روی مکالمه است، در صورتی که زبان آموز وقت کافی برای تکرار و تمرین نداشته باشد مسلما در این کلاسها پیشرفت چندانی نخواهد داشت.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن