رضا نراقی | معلم خصوصی زبان انگلیسی هشتم

رضا نراقی هستم معلم زبان انگلیسی پایه هشتم متوسطه، دارای مدرک کارشناسی زبان و ادبیات انگلیسی از دانشگاه تربیت مدرس هستم و سابقه 10 سال تدریسی در مقاطع مختلف تحصیلی را در رزومه دارم.

یکی از نقاط ضعف بیشتر دانش آموزان در مدارس ایران، درس زبان انگلیسی است، فرقی نمیکند دانش آموز در چه پایه ای تحصیل می کند، همین که نام درس زبان انگلیسی به میان می آید دانش آموزان دچار استرس می شوند. به همین دلیل است که اغلب والدین سعی میکنند برای تقویت فرزند خود در این درس معلم خصوصی استخدام کنند.

من به عنوان یک دبیر و همچنین معلم خصوصی زبان انگلیسی هشتم قصد دارم نکات مهمی را به دانش آموزان و والدین آنها در خصوص یادگیری زبان انگلیسی بیان کنم که مطمئنا تجربه بسیار خوبی خواهد بود.

از آنجایی که شروع تدریس زبان انگلیسی به عنوان یک زبان خارجی در مدارس دولتی کشور از پایه هفتم آغاز می شود، باید گفت پایه هفتم و هشتم در واقع بنیان زبان انگلیسی و آشنایی با آن را در ذهن دانش آموز تشکیل می دهند، بنابراین دانش آموزی که از این پایه ها بتواند به تقویت زبان انگلیسی پرداخته و تسلط کافی به دروس داشته باشد در سال های بعدی کمتر دچار مشکل شده و حتی در کنکور نیز از نظر درصد درس زبان موفق خواهد بود.

توصیه من به دانش آموزان و والدین آن است که برای آشنایی عمیق و اصولی با درس زبان انگلیسی حتما از یک معلم خصوصی برای پیشرفت و تقویت استفاده کنند، این مسئله باعث می شود که دانش آموز در مباحثی چون شناخت زمان ها و انواع ضمایر و گرامرهای پایه به تسلط خوبی دست پیدا کرده و با تکرار و تمرین به نقطه مناسبی از درک و فهم این زبان دست پیدا کند.

بنده در کلاس های خصوصی سعی میکنم به بیان نکات درسی پرداخته و بیشتر وقت کلاس را به حل تمرین در مورد هر موضوع اختصاص دهم، به این ترتیب مباحث درسی به خوبی تدریس شده و همچنین دانش آموز به تسلط خوبی از موضوعات دست پیدا خواهد کرد. پیشنهاد من استفاده از کتاب های کمک درسی و نمونه سوالات امتحانی موجود در بازار است، استفاده از هرکدام از این کتاب ها مسلما سودمند خواهد بود.

مطمئنا دانش آموزی که بتواند تمرین های مختلف زبان انگلیسی را حل کند، در امتحان اصلی نیز با اعتماد به نفس و تسلط توانایی کسب نمرات بالا را خواهد داشت.

نکته دیگری که نباید از آن غافل شد پیشبرد همزمان مهارت تسلط به گرامر در کنار حفظ لغات جدید است که دانش آموز را در درک مطلب و همچنین جمله سازی توانا می سازد، بهتر است بدانید اکثر سوالات کنکور زبان بر پایه درک مطلب طرح ریزی می شوند، بنابراین دانش آموزانی موفق خواهند بود که تسلط بهتری به نکات گرامری و حفظ لغت داشته باشند.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن