رضا غلام پور | تدریس خصوصی زبان انگلیسی دهم

رضا غلام پور هستم مدرس زبان انگلیسی دوره متوسط دوم در تهران. حتما میدانید که درس زبان یکی از دروس بسیار مشکل و دردسرساز برای دانش آموزان است به همین دلیل است که اکثر دانش آموزان نیاز دارند تا علاوه بر ساعت های درسی در مدرسه معلم خصوصی نیز داشته باشند.

یکی از پایه های تحصیلی که درس زبان در آن سخت به نظر می رسد، پایه دهم است، زبان پایه دهم از نظر گرامری نسبت به سال های قبل از آن سطح بالاتری دارد و به همین دلیل دانش آموزانی که با پایه ضعیف زبانی وارد کلاس دهم می شوند با درس زبان انگلیسی دهم مشکل خواهند داشت.

تدریس خصوصی زبان انگلیسی دهم نیازمند بررسی دقیق توانایی دانش آموز در یادگیری و البته میزان اطلاعات او از زبان انگلیسی است. برای تدریس موفق زبان انگلیسی در این پایه من پیشنهاد میکنم یک مرور کوتاه چند جلسه ای از مباحث پایه زبان انگلیسی داشت و سپس وارد مباحث پایه دهم شد. به این ترتیب دانش آموز اگر پایه ضعیفی در یادگیری داشته باشد این امکان را دارد که از زبان انگلیسی را از صفر آغاز کند و این شیوه یادگیری برای او انگیزه زیادی ایجاد خواهد کرد.

بهتر است در کنار تدریس گرامر زبان انگلیسی دهم روی لغات و مکالمه نیز تمرکز داشت، به این ترتیب توانایی گرامر و لغت دانش آموز با هم رشد میکند و امکان پیشرفت او در این درس به مراتب بیشتر خواهد بود.

انجام تمرین و آزمون های طبقه بندی شده و استفاده از کتاب های مکمل و کمک آموزشی نیز میتواند بسیار مفید واقع شود، در واقع هرچه تمرین و تکرار زبان انگلیسی بیشتر باشد مباحث آموزش داده شده ماندگاری طولانی تری در ذهن دانش آموز خواهد داشت.

البته من به عنوان یک دبیر زبان انگلیسی پایه دهم به والدین پیشنهاد میکنم در صورتی که توان مالی دارند حتما فرزندان خود را بعد از دوره متوسطه اول در کلاس های زبان آموزشگاه های معتبر ثبت نام کنند، چرا که زبان انگلیسی علاوه بر اینکه یک مهارت ضروری برای آینده شغلی و کاری فرزندتان محسوب می شود، تسلط به زبان میتواند امتیاز ویژه ای برای کنکور نیز برای دانش آموز به همراه آورد.

در صورتی که احساس میکنید فرزند شما در یادگیری زبان انگلیسی مشکل دارد میتوانید با استخدام یک معلم خصوصی زبان دهم به تقویت او در این درس کمک بسیاری کنید. تقویت زبان انگلیسی در پایه دهم به دانش آموز کمک میکند تا در سال های بالاتر و با پیچیده شدن مباحث گرامری زبان انگلیسی در پایه های یازدهم و دوازدهم مشکلی نداشته باشد و به خوبی بتواند درس های جدید را فراگیرد.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن