رضا شاهزند | معلم آموزش زبان انگلیسی پایه یازدهم در منزل

رضا شاهزند هستم، دارای مدرک کارشناسی ارشد زبان و ادبیات  انگلیسی و بیش از 10 سال است که به آموزش زبان انگلیسی در مقاطع سنی مختلف مشغول هستم.

یکی از پایه های تحصیلی که متقاضیان زیادی برای تدریس خصوصی زبان دارد، پایه یازدهم است. زبان یازدهم از آنجایی اهمیت دارد که اولا پیش نیاز درس زبان سال دوازدهم است و ثانیا یکی از منابع کنکور درس زبان محسوب می شود.

دانش آموز برای این که به سطح قابل قبولی از یادگیری زبان انگلیسی برسد تا در کنکور موفق باشد تنها سال یازدهم و دوازدهم را فرصت دارد، بنابراین باید به گونه ای عمل کند که اگر زبان انگلیسی را به خوبی نیاموخته است در این دو سال عقب ماندگی های او جبران شود.

برای این که زبان انگلیسی را به شکل استانداردی بیاموزید نیاز دارید که یک برنامه ریزی دقیق و هدفمند داشته باشید. یک معلم خصوصی می تواند با بررسی شرایط شما و میزان تسلطی که به این زبان دارید برنامه را برای شما تدوین کند. تعداد جلسات کلاس ها و همچنین روش تدریس نیز توسط معلم و با توجه به شرایط دانش آموز مشخص می شود.

شاید نیاز باشد که شما چند جلسه به مرور دروس سالهای قبل بپردازید، همانطور که می دانید زبان انگلیسی یک درس کاملا زنجیره وار و البته فرّار است، بنابراین انتظار می رود که یک دانش آموز در بهترین حالت دو جلسه مرور درس داشته باشد تا گرامرهای پایه ای که سالهای گذشته خوانده است را مرور کرد.

از طرفی باید سعی کنید دایره لغات خود را گسترش دهید. این کار به شما کمک می کند که بتوانید گرامرهای آموخته شده را به کار گیرید، مهمترین نکته در یادگیری زبان انگلیسی این است که شما مفاهیم و مطالب را درک کنید، برای درک مطلب نیز نیاز دارید که معانی کلمات را بدانید، بنابراین داشتن یک برنامه منظم برای حفظ لغت الزامی است، شما باید هر روز زمانی را به حفظ کردن لغت بپردازید. بهترین روش برای حفظ لغت آن است که شما لغات را با همخانواده ها و متضادها حفظ کنید، به این روش هم لغات بیشتری را حفظ کرده اید و همچنین لغات را با توجه به کاربردی که دارند یاد میگیرید.

یک روش مناسب برای تسلط به مفاهیم درسی این است که تمرین های مختلفی از هر درس حل کنید، شما می توانید از نمونه سوالات سالهای قبل به عنوان تمرین درسی استفاده کنید، این کار هم شما را با شکل سوالات آشنا می کند و هم باعث  می شود که اعتماد به نفس بهتری برای حضور در جلسه امتحان داشته باشید.

اکثر معلمان به دانش آموز پیشنهاد می کنند که برای یادگیری بهتر زبان انگلیسی از روش هایی مثل جمله سازی استفاده کنند، پیشنهاد من این است که برای یادگیری درس زبان یازدهم از کتاب درسی و کتاب های کمک درسی به عنوان منبع استفاده کنید، ضمن این که می توان بخشی از ساعات کلاس را به تست زنی و نکات مهم آن اختصاص داد.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن