رضا بغدادی | معلم زبان یازدهم در تهران

رضا بغدادی هستم، دبیر زبان انگلیسی در تهران و مدرس خصوصی زبان انگلیسی در مقاطع مختلف سنی، سابقه 10 سال تدریس موفق زبان انگلیسی در رزومه کاری ام و مدرک کارشناسی زبان و ادبیات انگلیسی از دانشگاه علامه طباطبایی دارم.

معمولا دانش آموزان سال دوم متوسطه با استرس و اضطراب شرکت در کنکور درس می خوانند، دروس مشکلی مثل ریاضی، فیزیک، زیست شناسی، عربی و انگلیسی از جمله دروسی است که باعث می شود دانش آموزان به دنبال معلم خصوصی باشند تا بتوانند تسلط خوبی در این دروس داشته باشند.

من در حال حاضر معلم زبان یازدهم در تهران هستم، دانش آموزان زیادی در این مقطع حضور دارند که می بینم به نسبت سالهایی که زبان انگلیسی خوانده اند در این درس به شدت ضعیف هستند، پیشنهاد من به عنوان یک معلم به والدین و دانش آموزان این است که سعی کنند از همان ابتدا با پایه قوی به سال های بعدی قدم بگذارند، در صورت لزوم استفاده از معلم خصوصی یا کلاس زبان برای تسلط دانش آموزان می تواند کمک کننده باشد.

زبان یازدهم و دوازدهم نقش مهمی در پاسخگویی به سوالات کنکور خواهند داشت، به همین دلیل دانش آموزی که با پایه قوی در زبان انگلیسی به این مقطع رسیده باشد، میتواند با یادگیری اصولی و صحیح زبان یازدهم و بعد از آن سال آخر متوسطه درصد خوبی در زبان کنکور کسب کرده و به این ترتیب نسبت به رقیبان کمی پیش باشد.

برای یادگیری بهتر زبان یازدهم پیشنهاد میکنم در کنار کتاب درسی استفاده از کتاب های کمک درسی را فراموش نکنید، نمونه سوالات امتحانی و کنکور مربوط به مباحث درسی زبان یازدهم و دوازدهم به شما کمک میکند تا با الگوی سوالات بیشتر آشنا شده و تسلط بهتری به پاسخگویی داشته باشید. حفظ لغات در کنار یادگیری گرامر سبب می شود تا بتوانید به هر نوع سوالی به راحتی پاسخ داده و تسلط خوبی به مباحث درسی داشته باشید.

از آنجایی که اکثر سوالات امتحانی و کنکور بر مبنای درک مطلب طراحی میشوند، دانش آموزانی موفق خواهند بود که مباحث درسی را به خوبی یادگرفته باشند و در کنار تسلط بر گرامر لغات زیادی را نیز در حافظه خود داشته باشند، به این ترتیب جمله سازی و شناخت دیکته کلمات، قواعد نوشتاری و امثال آن به خودی خود قوی خواهد شد و می توانید نمرات خوبی را در مدرسه و یا درصد خوبی را در کنکور داشته باشید.

در صورتی که احساس می کنید ساعات درسی زبان انگلیسی یازدهم برای درک مفاهیم درسی کم است و یا از پایه مشکل یادگیری دارید و با اصطلاحا با پایه ضعیف در این درس به کلاس یازدهم آمده اید پیشنهاد میکنم با استخدام معلم زبان یازدهم شروع به دوره کردن گرامرهای مهم پایه ای از ابتدا تا سال یازدهم تحصیلی کرده و وقت و تمرکز بیشتری را روی مباحث درسی این پایه معطوف کنید به این ترتیب مطمئنا موفقیت حاصل خواهد شد.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن