رضا امینیان | معلم زبان سطح پیشرفته کودکان

رضا امینیان هستم مدرس زبان انگلیسی و فارغ التحصیل رشته مترجمی زبان دانشگاه آزاد تهران، دارای 10 سال سابقه تدریس خصوصی در مقاطع سنی مختلف.

اهمیت یادگیری زبان انگلیسی بر کسی پوشیده نیست و به همین دلیل بسیاری از والدین سعی میکنند از زمان کودکی آموزش فرزندان خود را آغاز کنند تا آینده ای درخشان برای کودکان خود رقم بزنند. در حال حاضر تعداد کودکانی که در سنین پایین به زبان انگلیسی مسلط می شوند روز به روز در حال افزایش است. کودک خردسالی که از سنین ابتدایی شروع به آموزش زبان انگلیسی میکند در سنین 10 تا 11 سالگی به سطح پیشرفته می رسد و اینجاست که والدین به دنبال معلم زبان سطح پیشرفته کودکان برای آموزش به فرزند خود هستند.

از آنجایی که سیستم آموزشی زبان انگلیسی مدارس خیلی کارآمد نیست بسیاری از خانواده ها ترجیح میدهند که در سطوح بالا از معلم خصوصی برای آموزش زبان انگلیسی به کودک خود بهره مند شوند. نباید فراموش کرد که یک کودک در هر سطحی از یادگیری که باشد در هر صورت یک کودک است و نباید شیوه های تدریسی که برای بزرگسالان در سطح پیشرفته در نظر گرفته میشود برای کودکان نیز اعمال کرد.

من فکر میکنم آموزش با استفاده از کتاب های مرجعی چون family and friends در سطوح پیشرفته میتواند به تقویت مهارت های 4 گانه زبان انگلیسی کودکان کمک کند. این کتاب با توجه به نیازهای کودک تدوین شده است و یکی از بهترین منابع برای یادگیری است.

استفاده از انیمیشن های جذاب و همچنین کتاب داستان های مناسب سن و سطح آموزش کودکان از جمله مواردی است که به یادگیری بهتر زبان انگلیسی کمک میکند. اگر کودک مسلط به زبان انگلیسی بین 7 تا 10 ساله است میتوان از شیوه هایی نظیر نوشتن داستان های کوتاه، برگزاری lecture در مورد موضوعات مرتبط با کودکان و همچنین داستان نویسی و امثال آن کودک را تشویق به استفاده از آموخته هایش کرد. چرا که یکی از بهترین راه ها برای تقویت زبان آموزی کودک قرار دادن او در شرایط محیط انگلیسی زبان است.

البته نباید فراموش کرد از آنجایی که کودکان هنوز مسلط به گرامر زبان مادری نیستند بنابراین نمیتوان آموزش گرامر محور زبان انگلیسی را از او انتظار داشت، به همین دلیل غالب کتاب های آموزشی سطوح پیشرفته رده سنی کودکان مکالمه محور است. بنابراین بیشتر تمرکز آموزشی باید روی بخش های شنیداری و گفتاری کودک معطوف باشد.

من پیشنهاد میکنم برای گسترش دایره لغات برای کمک به مکالمه بهتر کودکان، بهتر است از کتاب های داستان و همچنین انیمیشن ها استفاده کرد، نباید فراموش کرد که دیکشنری های تصویری مناسب سطح اطلاعات زبان آموز نیز یکی از ابزارهایی است که کمک زیادی به یادگیری موثرتر میکند.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن