راضیه خدری | معلم زبان انگلیسی خانم در سطح مقدماتی

راضیه خدری هستم، مدرک کارشناسی ارشد تدریس زبان انگلیسی دارم و بیش از 10 سال است که به تدریس زبان کنکور و مقطع دوم متوسطه مشغول هستم.

یادگیری زبان انگلیسی مسئله ای است که افراد زیادی به آن علاقمند هستند، خیلی ها با رویای یادگیری زبان انگلیسی به صورت خصوصی یا ثبت نام در موسسه اقدام به یادگیری می کنند اما با گذشت زمان کار را نیمه کاره رها می کنند، همین مسئله است که باعث می شود بسیاری از افراد علیرغم استفاده از کلاس های زبان باز هم با این زبان مشکل دارند.

مشکل دقیقا از آنجایی شروع می شود که زبان آموزان به شکل احساسی سعی می کنند کار را آغاز کنند، در همین ابتدا باید بگویم که یادگیری زبان یک فرآیند دائمی است، شما باید یک مسیر طولانی و پر فراز و نشیب را طی کنید تا به زبان انگلیسی مسلط شوید. برای این کار داشتن انگیزه کافی نیست، بلکه باید توانایی اجرایی کردن هدفتان و تلاش و پشتکار کافی هم داشته باشید.

زبان انگلیسی بسیار فرّار است، حتی اگر تا انتهای راه یادگیری را طی کنید مطمئنا اگر آن را رها کرده و هیچ استفاده ای  از زبان نکنید آن را به مرور فراموش می کنید، حداقل این که بخش عظیمی از آموخته های خود را فراموش خواهید کرد. پس بهتر است اگر به این زبان علاقه دارید همیشه در حال یادگیری و تمرین و مرور باشید.

برای شروع از سطح مقدماتی پیشنهاد می کنم که حتما از مدرس خصوصی استفاده کنید، یا در یک کلاس آموزشگاهی ثبت نام کنید، چرا که شروع یادگیری زبان مسئله ای نیست که شما به صورت خودآموز  از عهده آن برآیید. در هر صورت پیشنهاد من این است که برای شروع زبان آموزی بهتر است که یک معلم یا راهنما داشته باشید.

بیشتر زبان آموزان در مراحل اولیه دچار اشکالات و ایرادات بسیاری در صحبت کردن و یادگیری هستند، به همین دلیل هم با چند بار ایراد در صحبت کردن یا حل کردن تمرین ها خیلی زود دلسرد و سرخورده می شوند، معمولا هر زبان آموزی با مدرس هم جنس خود راحت تر است، به طور مثال اگر یک زبان آموز خانم در سطح مقدماتی هستید پیشنهاد می کنم که از معلم زبان انگلیسی خانم در این سطح استفاده کنید، یا اگر زبان آموز آقا هستید با یک معلم آقا آموزش را آغاز کنید، چرا که در کلاس های خصوصی آنچه اهمیت دارد ارتباط مناسب زبان آموز و مدرس است. به همین دلیل داشتن یک معلم که همجنس شما باشد می تواند در تاثیرگذاری این ارتباط بسیار مهم باشد.

در هر صورت پیشنهاد من این است که حتما با انگیزه و پشتکار آموزش زبان را آغاز کنید و اجازه ندهید که سختی های این مسیر شما را خسته کند، به این فکر کنید که یادگیری زبان می تواند موقعیت های بهتر شغلی، تحصیلی و اجتماعی برای شما به همراه داشته باشد، سعی کنید که هیچ وقت از آموزش دست برندارید. فراموش نکنید که زبان انگلیسی یک زبان زنده است و یادگیری هرچه بیشتر آن مستلزم این است که مدام در  حال تمرین باشید و نکات جدیدتری از این زبان بیاموزید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن