راضیه ترکمانی | معلم خصوصی زبان برای کودک 11 ساله

راضیه ترکمانی هستم، مدرک کارشناسی ارشد مترجمی زبان دارم و بیش از 8 سال است که به تدریس خصوصی زبان انگلیسی در سنین مختلف مشغول هستم.

بسیاری از والدین در خصوص یادگیری زبان انگلیسی از من سوال می پرسند، این که چه زمانی برای آغاز یادگیری زبان انگلیسی برای کودکان مناسب است و آیا می توان برای آموزش به کودک 11 ساله از تدریس خصوصی استفاده کرد. در پاسخ به سوال این عزیزان باید بگویم بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی برای کودکان و نوجوانان این است که در کلاسهای آموزشگاهی شرکت کنند. استفاده از کلاس های آموزشگاهی انگیزه یادگیری را در نوجوانان افزایش می دهد، به  مستقل شدن آنها کمک می کند.

یادگیری زبان انگلیسی در سنین نوجوانی باعث می شود که سرعت یادگیری بالا باشد، انگیزه زبان آموز برای یادگیری زیاد بوده و همچنین تا زمان فارغ التحصیلی به سطح قابل قبولی از یادگیری زبان انگلیسی رسیده است که باعث می شود در موقعیت های شغلی و تحصیلی امتیاز ویژه ای داشته باشد.

ایجاد انگیزه و علاقه در کودک به ثابت قدمی او در یادگیری زبان انگلیسی کمک می کند، پس بسیار مهم است که دانش آموز در کلاسی شرکت داشته باشد که در او حس اطمینان و آرامش القا کند. به این ترتیب او علاقه بیشتری به شرکت در کلاس ها خواهد داشت و انگیزه مطالعه و یادگیری در او بیشتر می شود.

در صورتی که قصد دارید برای یادگیری زبان انگلیسی فرزند خود از حضور معلم خصوصی و کلاسهای خصوصی استفاده کنید باید یک معلم با تجربه و آگاهی بالا که بتواند ارتباط خوبی با کودکان برقرار کند پیدا کنید. کلاس های خصوصی باید برای کودک زبان آموز جذابیت زیادی داشته باشند، چون معمولا کودکان خیلی زود از شرکت در کلاس های خصوصی خسته می شوند، بنابراین می توان گفت این هنر مدرس است که باعث می شود زبان آموز در یادگیری زبان انگلیسی ثابت قدم باشد.

استفاده از کتاب های آموزشی مناسب به عنوان منبع درسی یکی دیگر از عوامل موفقیت زبان آموز در یادگیری زبان است. معلمی که به کودکان آموزش می دهد باید کتاب مناسبی را برای آموزش خصوصی انتخاب کند، استعدادهای کودک را بشناسد و شیوه تدریس مناسب او را برای کلاس های خصوصی انتخاب کند.

در هر صورت مهمترین نکته برای آموزش زبان به کودک 11 ساله این است که او را علاقمند به یادگیری زبان کنید، این علاقه می تواند توسط مدرس زبان ایجاد شود و یا حضور در کلاسهای آموزشگاهی این انگیزه را در او ایجاد نماید. تشویق کردن کودک به یادگیری بیشتر و ایجاد کردن شرایط یادگیری و بستر مناسب برای تمرین و تکرار زبان باعث می شود که پروسه آموزش زبان به کودک با موفقیت همراه باشد.

تداوم کلاس ها و همچنین تمرین در خانه و علاقمندی به کسب یادگیری بیشتر می تواند باعث شود که کودک در یادگیری با موفقیت بیشتری عمل کند. اگر میخواهید فرزند شما در یادگیری انگلیسی پیشرفت بیشتری داشته باشد باید شرایط یادگیری او را بررسی کنید و امکانات مناسب برای او را فراهم کنید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن