دانیال هاشمیان | معلم خصوصی زبان انگلیسی برای 13 ساله ها

اینجانب دانیال هاشمیان هستم، کارشناس ارشد مترجمی زبان انگلیسی هستم و بیش از 10 سال است که به تدریس خصوصی زبان انگلیسی و تدریس در دو آموزشگاه برتر تهران مشغول هستم.

در مورد بهترین سن یادگیری زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم از من بسیار سوال می شود، طبق تحقیقاتی که من انجام داده ام و آنچه زبانشناسان و روانشناسان به آن اعتقاد دارند، بهترین زمان یادگیری زبان انگلیسی سن نوجوانی است. بنابراین باید بگویم بهتر است والدینی که علاقمند هستند فرزندانشان آینده درخشانی داشته باشند به فکر استخدام معلم خصوصی زبان انگلیسی برای 13 ساله ها باشند.

شور و اشتیاق یادگیری و البته انگیزه آموزش در این زمان بیشتر از هر سن دیگری است و همین مسئله سبب می شود که نوجوان سخت کوش بتواند به راحتی با چالش آموزش زبان جدید کنار بیاید، این مسئله می تواند در پیشرفت دانش آموز در درس زبان انگلیسی مدرسه نیز سهیم باشد و اعتماد به نفس خوبی از نظر شخصیتی برای نوجوان به همراه خواهد داشت.

شیوه های آموزشی نقش مهمی در علاقمند کردن نوجوانان به یادگیری زبان انگلیسی دارد، من همیشه سعی می کنم اهمیت یادگیری زبان و نقش آن در موفقیت های آینده را به نوجوانان گوشزد کنم، در کنار این مسئله ارتباط صمیمانه با نوجوانان و اهمیت دادن به آنها سبب می شود تا به گذراندن وقت و یادگیری زبان علاقه بیشتری نشان دهند.

استفاده از روش هایی مثل تماشای فیلم، خلاصه نویسی کتاب و فیلم، نوشتن مقالات مختلف و ساعت های بحث و مکالمه آزاد از جمله مواردی است که در کلاس های خصوصی زبان به آنها پرداخته می شود و حقیقتا در یادگیری زبان بسیار موثر هستند، منابع موجود برای آموزش زبان انگلیسی به گونه ای طراحی و تدوین شده اند که طبقه بندی هستند و می توان بر اساس میزان دانش و تسلط زبان آموز از آنها استفاده کرد.

با تقویت کردن اعتماد به نفس نوجوانان می توان به راحتی آنها را در پیشرفت زبان انگلیسی یاری کرد، من همواره در کلاس هایم سعی می کنم مهارت های شنیداری و گفتاری زبان آموز را تقویت کنم. این مهمترین هدف اکثر زبان آموزان از یادگیری زبان است، وقتی نوجوان از سن 13 سالگی شروع به یادگیری زبان انگلیسی می کند می تواند به راحتی قبل از ورود به دانشگاه به این زبان مسلط شده و آینده تحصیلی و شغلی درخشان تری داشته باشد.

بنابراین بسیار اهمیت دارد که خانواده ها بستر پیشرفت فرزندان خود را در یادگیری زبان انگلیسی آماده کنند و در این راه یاور آنها باشند، چرا که در حال حاضر زبان انگلیسی یک زبان بین المللی است و تسلط بر آن برای بسیاری از افراد یک امتیاز مثبت محسوب می شود.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن