داریوش اسدی | معلم خصوصی زبان انگلیسی نهم

داریوش اسدی هستم 40 ساله مدرس زبان انگلیسی در مقاطع مختلف تحصیلی، دارای مدرک کارشناسی زبان و ادبیات انگلیسی از دانشگاه پیام نور هستم و بیش از 10 سال است که به تدریس خصوصی این درس مشغول می باشم.

زبان انگلیسی یکی از درس هایی است که اغلب دانش آموزان در یادگیری آن دچار مشکل بوده و به همین دلیل به دنبال معلم خصوصی برای تقویت پایه آموزشی در این درس هستند، یکی از مهمترین عواملی که باعث می شود کلاس های خصوصی زبان انگلیسی موفقیت آمیز باشد، علاقه مندی دانش آموز به زبان انگلیسی است، در صورتی که انگیزه لازم برای یادگیری این درس وجود نداشته باشد، متاسفانه باید گفت مدرس کار زیادی از پیش نخواهد برد.

من سعی میکنم در جلسات اول کلاس های خصوصی با مروری سریع به مباحث مهم درسی مثل ضمایر و افعال و زمان های مختلف دانش آموز را برای مباحث جدیدتر آماده کنم، ما هر جلسه علاوه بر یادگیری درس جدید 25 لغت جدید یادگرفته و در پایان هر کلاس چند دقیقه ای به جمله سازی بر اساس گرامرهایی که آموخته ایم میگذرد.

به این ترتیب زمانی که دانش آموز از آموخته های خود استفاده می کند ترغیب می شود تا بیشتر آموخته و تسلط بهتری داشته باشد. جمله سازی ها، انشاءهای کوتاه و گاهی مکالمات کوتاه از جمله مواردی است که به دانش آموز کمک میکند تا تسلط بهتری بر دروس داشته باشد.

در صورتی که احساس کنم دانش آموزی انگیزه و توان کافی برای یادگیری بیشتر دارد علاوه بر مباحث درسی برخی نکات گرامری یا اصطلاحات کاربردی خارج از مباحث درسی را نیز در کلاس مطرح می کنم و به این ترتیب دانش آموز برای یادگیری بیشتر، انگیزه بیشتری خواهد داشت. این روش را روی بسیاری از دانش آموزان علاقمند امتحان کرده و به نتیجه خوبی رسیده ام.

طرح سوالات مختلف، استفاده از نمونه سوالات امتحانی سالهای گذشته، تمرین دیکته کلمات، استفاده از لغات همخانواده و متضاد و امثال آن از جمله دیگر مواردی است که به یادگیری بهتر دانش آموز کمک میکند.

یادگیری زبان انگلیسی سال هفتم و هشتم و نهم پایه ای برای مباحث مشکل تر و پیچیده تر در دوره متوسطه دوم است، بنابراین باید سعی کرد دانش آموز را با پایه ای قوی راهی کلاس های بالاتر کرد تا علاوه بر یادگیری بیشتر در کنکور نیز بتواند از دانسته های خود بهترین استفاده را برده و موفق تر عمل کند.

یکی دیگر از کارهایی که در کلاس های خصوصی میتوان از آن استفاده فراوان برد، استفاده از کتاب دیکشنری تصویری به عنوان مکمل درسی است، دانش آموز با کمک این دیکشنری می تواند به راحتی لغات بیشتری را حفظ کرده و به حافظه بسپارد، چرا که بر اساس مطالعات انجام شده، آموزش بصری ماندگاری طولانی تری خواهد داشت.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن