خودآموزی زبان انگلیسی مکالمه

در این بخش از مشاوره گوئج لند قصد داریم نکات کلیدی را در مورد خود آموزی زبان انگلیسی برای شما عزیزان بیان کنید بسیاری از زبان آموزان تمایل به یادگیری زبان انگلیسی در کوتاهترین زمان دارند و علاقه مندند به صورت خودآموز ، زبان انگلیسی را یاد بگیرند و عموماً هم سعی می‌کنند که با مکالمه یادگیری سریع زبان انگلیسی را شروع کنند.

نکاتی که در ادامه خواهیم گفت هم مناسب کسانی است که می‌خواهند آموزش زبان انگلیسی از صفر شروع کنند و هم برای افرادی است که مقداری مکالمه بلدن اما قصد تقویت مکالمه زبان خود را دارند و رویکرد ما در این مقاله مکالمه است.

طبق تحقیقاتی که در خصوص مکالمه زبان انگلیسی صورت گرفته شما برای صحبت کردن یک زبان جدید به لغات زیادی احتیاج ندارید و بیشتر باید روی لغات کاربردی و کلیدی که در مکالمات عادی مورد استفاده قرار می گیرد تمرکز کنید.

بسیاری از زبان آموزان تصور می‌کنند اصول مکالمه برای زبان انگلیسی این است که مترادف ها مخالف ها و اسامی حیوانات ، غذا ها ، کشور ها و … را باید بدانند.

مثلا اگر از آنها بپرسید کرگدن یا زرافه به انگلیسی چه میشود به سرعت به شما پاسخ خواهند داد اما این سوالی است که من از شما می‌پرسم به نظر شما ما در مکالمات روزمره در زبان فارسی چند بار در سال از کلمه کرگدن یا زرافه استفاده می کنیم قطعاً مقدار آن بسیار بسیار کم است پس در مکالمات زبان انگلیسی هم وضعیت به همین صورت در نتیجه در ابتدای یادگیری زبان انگلیسی برای مکالمه شما باید به این نکته توجه کنید که باید به سراغ کلماتی و یا جملاتی بروید که بسیار کوتاه و کاملاً در مکالمات روزمره استفاده می شود مثلاً جملاتی مثل دندونمو کشیدم ، قسطی پرداخت می کنم ، با من درد و دل کن ، طاقتش رو داری؟ ، توکلت به خدا باشه ، ازت شکایت می کنم و صدها کلمه دیگر که ما مطمئناً در کلمات روزمره از آنها استفاده میکنیم پس حفظ کردن کلمات و لغاتی که ممکن است حتی در زبان مادری مان سالی یک بار از آن ها استفاده نشود در زبان انگلیسی نیز کاربردی نخواهد بود در نتیجه باید به جای حفظ کردن و انبار کردن تعداد زیادی از لغات و کلمات کلیشه ای ، کلمات و جملاتی را بیاموزیم که حداقل در روز ممکن است یک بار در زبان مادری مان از آنها استفاده کنیم.

در نتیجه با توضیحات بالا کاملا مشخص است که چطور افرادی که به کشوری دیگر مهاجرت می کنند در کوتاه ترین زمان می توانند به راحتی به زبان آنها صحبت کنند که به طور عامیانه ما می‌گوییم که آنها در شرایط قرار گرفته و مجبور شده‌اند که به زبان آن‌ها صحبت کند اما توضیح علمی تر این است که آنها آنچه را که در مکالمات روزمره لازم است را می دانند و در مقابل بسیاری از کلمات پرکاربرد و یا کم کاربرد دیگر را به حافظه نمی سپارند و کلی وقت دارند که مکالمات روزمره و لازم را به حافظه بسپارند زیرا دیگر وقت و انرژی برای کلمات کم کاربرد نمی گذارند.

در نتیجه از این توضیحات می‌توان فهمید که یکی از علل ضعف بزرگ دانش آموزان ما در یادگیری زبان انگلیسی همین مورد است یعنی استفاده از جملات و کلمات بسیار کم کاربرد به جای یادگیری جملات روزمره.

عزیزانی که در حد متوسط میتوانند به انگلیسی صحبت کنند برای آزمایش میزان مهارت خود در مکالمات روزمره زندگی می توانند مکانی مانند مدرسه خانه محل کار را انتخاب کنند و سعی کنند تمام مکالمات خود را به انگلیسی بیان کنند و ببینند چند درصد از لغاتی که واقعاً به آنها نیاز دارند را می‌دانند و مهمتر اینکه آیا می‌توانند طوری صحبت کنند که طرف مقابل متوجه منظور آنها شود.

متاسفانه در بعضی از آموزشگاههای زبان، زبان آموز را سرگرم یادگیری جملات و کلمات غیر ضروری می کند تا پروسه یادگیری او طولانی تر شده و در نتیجه او مجبور به پرداخت شهریه بیشتر شود.

ما در گوئج لند هدف زبان آموزان را از یادگیری زبان دوم می‌پرسیم سپس بر اساس هدف آنها برنامه‌ریزی کرده و مناسب ترین معلم خصوصی زبان را به منزل آنها اعزام می‌کنیم تا شما زبان آموزان عزیز در کوتاهترین زمان بتوانید به هدف خود برسید و به جای صرف هزینه های بسیار زیاد و زمان های طولانی تمرکز خود را روی لغات و جملات ضروری زبان دوم خود بگذارید.

با ما در تماس باشید: 02188904002

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن