حنانه شاه حسینی | معلم زبان هشتم در تهران

حنانه شاه حسینی هستم معلم زبان دوره متوسط اول در تهران، دارای مدرک کارشناسی ارشد مترجمی زبان از دانشگاه پیام نور تهران. سابقه 17 سال تدریس زبان انگلیسی در مقاطع مختلف تحصیلی را دارم.

یکی از مشکلات دانش آموزان در مقاطع مختلف تحصیلی ترس و ضعف در درس زبان انگلیسی است، این ترس به دلیل عدم تسلط و همچنین عدم اعتماد به نفس در یادگیری دانش آموزان رخ می دهد. از آنجایی که دانش آموز از ابتدا با پایه ضعیف انگلیسی را می آموزد هرچه به مقاطع بالاتر تحصیلی و دروس مشکل تر می رسد به دلیل عدم یادگیری دچار ترس و این توهم می شود که نمیتواند انگلیسی یاد بگیرد، به همین دلیل است که روش های صحیح آموزش انگلیسی در سال های اولیه بخصوص پایه های هفتم و هشتم بسیار اهمیت دارد.

من به عنوان معلم زبان هشتم همیشه سعی میکنم که در ابتدای کلاس با مرور و دوره درسهای قبلی دانش آموز را برای یادگیری مباحث جدید آماده کنم. این بسیار مهم است که دانش آموز بتواند با درس ارتباط برقرار کرده و علاقمند به یادگیری بیشتر باشد، در غیر اینصورت با حجم عظیمی از دانش آموزانی روبه رو میشویم که بدون داشتن یک تسلط حتی نسبی از زبان فارغ التحصیل میشوند، این همان اتفاقی است که طی سالیان در سیستم آموزشی کشورمان رخ میدهد.

شیوه تدریس من در کلاس به این شکل است که از دانش آموز میخواهم قبل از شروع جلسه جدید درسی که قرار است تدریس شود را در منزل مرور کند، معانی لغات جدید را از دیکشنری پیدا کند و در مورد گرامر نیز کمی بررسی و مرورو داشته باشد. زمانی که سر کلاس حاضر میشویم دانش آموز یک آمادگی اولیه دارد و همچنین سوالاتی برایش به وجود آمده است که با گوش کردن به درس پاسخشان را خواهد یافت.

شریک کردن دانش آموز در یادگیری و آموزش میتواند تشویقی باشد برای یادگیری بیشتر، همچنین استفاده از تمرین های متنوع درسی شامل تمام نکات گرامری، لغت های جدید، درک مطلب و مهارت های نوشتاری به دانش آموز کمک میکند تا دانسته های خود را به راحتی به کار گیرد.این امر به خصوص در زبان هشتم کاملا ضروری است چرا که دانش آموزان این پایه میتوانند جملات ساده ای در قالب زبان حال ساده، گذشته ساده و آینده و همچنین حال استمراری بیان کنند، به این ترتیب زمینه برای نوشتن متون ابتدایی آماده است.

من فکر میکنم مدرسین عزیز باید سعی کنند تا حد ممکن دانش آموز را درگیر آموزش نگه دارند و با تکرار و تمرین مباحث تدریس شده را در ذهن او حکاکی کنند، به این ترتیب یک تسلط نسبی در دانش آموز سبب میشود تا با انگیزه و علاقه بیشتری مباحث جدیدتر را دنبال کرده و تسلط خوبی به زبان انگلیسی داشته باشد. این دانش آموزان حتی اگر قصد ادامه دادن زبان انگلیسی در موسسات آزاد را داشته باشند به مراتب موفق تر از سایرین خواهند بود.

برچسب ها

2 دیدگاه

    1. با سلام وقت بخیر
      از آشنایی با شما خوشبختیم
      تشابه اسمی مخصوصاً در نام های خانوادگی رایج بسیار زیاد است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن