حمیرا یوسف نژاد | مدرس زبان انگلیسی برای سنین زیر 12 سال

حمیرا یوسف نژاد هستم مدرس زبان انگلیسی در مقطع سنین زیر 12 سال. دارای مدرک کارشناسی ارشد روانشناسی کودک هستم از دانشگاه تهران و مدت 17 سال است که سابقه تدریس به کودکان و خردسالان را در کارنامه کاری ام دارم.

درخصوص آموزش زبان انگلیسی به کودکان و بهترین زمان برای شروع آموزش زبان انگلیسی به کودکان و خردسالان باید بگویم، تجربه ام در این امر به من آموخته است که ذهن کودکان آماده پذیرش اطلاعات است و همین مسئله کمک می کند تا آموختن زبان دوم و سوم برای کودکان کار آسان تری نسبت به بزرگتر ها باشد.

نکته دیگری که به آن اعتقاد دارم این است که برای موفق بودن در امر آموزش زبان انگلیسی به کودکان حضور در کلاس های گروهی بهترین انتخاب است چرا که بودن در کنار هم سن و سال ها آموزش را برای کودکان و خردسالان به یک بازی و سرگرمی تبدیل میکند و همراهی آنها در امر یادگیری به مراتب بیشتر است.

ممکن است یک کودک خردسال در کلاس خصوصی از هم نشینی با یک فرد بزرگسال و یادگیری مستمر سر باز بزند اما جو کودکانه و حضور کودکان بیشتر به او کمک میکند تا بر استرس ها و تنهایی غلبه کند.

بهتر است یادگیری زبان انگلیسی همراه با موسیقی، پخش انیمیشن، بازی های گروهی و نقاشی و بازی های کودکانه همراه باشد تا کودک بتواند خود را با آن وفق داده و راحت تر اطلاعات را طبقه بندی و حفظ کند. معمولا کودکان خردسال همه چیزهای جدید را در قالب داستان های آموزنده یا بازی های شادی آور راحت تر قبول میکنند.

من فکر میکنم یک مدرس موفق در امر تدریس زبان انگلیسی به کودکان باید از اصل ارتباط و ایجاد صمیمیت با کودک و خردسال استفاده کرده تا بتواند به راحتی او را وارد فضای آموزشی کند. اصولا آموزش مستقیم به کودکان کار دشواری است که نتیجه دلخواه را به همراه ندارد.

اهمیت یادگیری زبان انگلیسی در دنیای امروز از هیچ کس پوشیده نیست و والدین تنها کسانی هستند که می توانند با صرف وقت و هزینه کودکان خود را یاری کنند تا سواد انگلیسی آنها به خوبی پیشرفت کرده و در آینده به راحتی وارد جامعه و فضای کسب و کار شوند.

یادگیری انگلیسی از سنین کودکی این ویژگی مثبت را نیز داراست که میتوان میزان استعداد و توانایی کودک را در امر یادگیری زبان محک زد و از علاقمندی او در این زمینه باخبر شده و بستر رشد و شکوفایی این استعداد را فراهم کرد.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن