حسام حجتی | معلم زبان در سطح advance

حسام حجتی هستم مدرس زبان انگلیسی سطح پیشرفته در تهران. دارای مدرک کارشناسی تربیت بدنی هستم و زبان انگلیسی را در یکی از معتبرترین مراکز آموزش زبان تهران تا مقطع تافل آموخته ام.

زبان انگلیسی یکی از مهارت های واجب جهت یادگیری برای نسل جوان امروز است. شاید بتوان گفت مکمل مدارک تحصیلی دانشگاهی است و اگر کسی این زبان را نیاموزد تحصیلات او ناقص مانده است.

بسیاری از افراد که قصد دارند به خارج از کشور مهاجرت، قصد تحصیل در مقطع دکتری دارند و یا به دلایل تجاری و تحصیلی به کشورهای دیگر سفر می کنند از جمله کسانی هستند که باید به آموزش زبان انگلیسی در سطوح پیشرفته بپردازند. از آنجایی که اکثر قشر نامبرده به دلایل مشغله کاری و اجتماعی امکان حضور در کلاس های آموزشگاهی را ندارند تصمیم به یادگیری زبان انگلیسی به صورت خصوصی می نمایند.

یک معلم زبان در سطح advance باید توانایی انتقال مفاهیم و نکته ها را به زبان آموزانی که به این سطح از آموزش رسیده اند داشته و از طرفی باید آمادگی پاسخگویی به سوالات و رفع اشکالات زبان آموزان این سطح را نیز داشته باشد.

من برای آموزش به زبان آموزان خصوصی از مجموعه کتاب های آکسفورد استفاده میکنم. این مجموعه کتاب بر اساس سطح زبان آموزان طبقه بندی شده است و برای زبان آموزان سطح Advance از آخرین کتاب های این مجموعه استفاده  میشود.

نباید فراموش کرد برای زبان آموزان سطح پیشرفته بیان نکات مهم گرامری و همچنین لغات و مصطلحات کاربردی و امروزی بسیار اهمیت دارد، بنابراین معلم خصوصی زبان در سطح adcvance باید از علم روز برخوردار باشد تا بتواند بسیاری از نکات مهم محاوره ای که برای زبان آموزان بسیار مهم و ضروری است را به آنها انتقال دهند، استفاده از کمک آموزشی های رسانه ای نظیر پادکست ها، ویدئوها و همچنین اختصاص دادن ساعتی از کلاس به مباحثه در مورد موضوعات متنوع میتواند به زبان آموزان برای رسیدن به تسلط کمک کند.

یک نکته مهم آموزشی دیگر برای این دست از زبان آموزان اگر قصد شرکت در آزمون های پیشرفته زبان مثل آزمون آیلتس یا تافل را دارند، استفاده از آزمون های شبیه سازی شده و تمرین مهارت های چهارگانه listening، writing، speaking و درک مطلب است. در حال حاضر کتاب های آزمون مشابه و معتبری در بازار وجود دارد که میتوانند از آنها جهت تمرین برای رسیدن به مهارت کافی استفاده کنند.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن