حدیثه ازغندی | آموزش خصوصی زبان انگلیسی نهم

حدیثه ازغندی هستم، دارای مدرک کارشناسی ارشد زبان و ادبیات انگلیسی و معلم خصوصی زبان انگلیسی هستم، من 8 سال است که به عنوان معلم زبان انگلیسی کنکور و مدرس خصوصی زبان انگلیسی در پایه های مختلف تحصیلی مشغول به کار هستم.

درس زبان انگلیسی در پایه نهم به نسبت سایر دروس از اهمیت به مراتب بالاتری برخوردار است. دانش آموزان سعی می کنند که در یادگیری زبان انگلیسی موفق عمل کنند در حالی که شاهد هستیم اکثر این تلاش ها به ثمر نمی نشیند. یادگیری زبان انگلیسی باید با استاندارهای خاصی همراه باشد تا نتیجه عالی داشته باشد.

من فکر می کنم که مهمترین وظیفه در وهله اول بر عهده معلمان است، بهتر است معلم های مدرسه از روش های استاندارد تدریس زبان استفاده کنند، اکثر معلمین این درس را  مثل سایر دروس می دانند در حالی که واقعا یادگیری یک زبان جدید نیاز به داشتن مهارت انتقال دانسته ها و  همچنین اجرای صحیح شیوه های آموزشی است.

درس زبان انگلیسی در مدارس کشور ما یک درس کاملا معلم محور است و یکی از دلایلی که دانش آموزان در یادگیری این درس مشکل دارند نیز همین است، نباید فراموش کنیم که زبان انگلیسی یک زبان است و یادگیری آن نیازمند تمرین و تکرار خواهد بود، شما مجبور هستید که برای تسلط به زبان جدید هم گرامرها و قواعد دستوری آن را بیاموزید و هم لغات و مصطلحات آن را به خاطر بسپارید.

دانش آموزان از سال هفتم با زبان انگلیسی آشنا می شوند. بنابراین سالهای هفتم، هشتم و نهم بسیار مهم هستند، این درس در سالهای اولیه قواعد و مفاهیم پایه ای را شامل می شود که دانش آموز برای موفقیت در دوره دوم متوسطه باید آنها را بیاموزد.

پس اگر احساس می کنید که در یادگیری این درس تا سال نهم مشکل داشته اید، بهتر است زبان انگلیسی سال نهم را با یک معلم خصوصی آغاز کنید. معلم خصوصی می تواند برنامه خوبی برای شما تهیه کند، وقتی دانش آموز مطابق برنامه ریزی پیش می رود انگیزه بیشتری برای یادگیری خواهد داشت.

معلم خصوصی وقت کافی دارد تا روی تمام مباحث مهم و جزئیات دروس تمرکز کند و آنها را به دانش آموز شرح دهد، ضمن این که فرصت تمرین و تکرار مباحث درسی نیز وجود دارد، او می تواند دانش آموز را محک بزند و نقاط ضعف او را به خوبی کشف کرده و روی آنها کار کند.

برای این که بتوانید در امتحان زبان انگلیسی موفق باشید، پیشنهاد می کنم از کتاب های نمونه سوال استفاده کنید، این سوالات شما را با شرایطی مثل شرایط امتحان روبه رو می کنند و اعتماد به نفس شما در زمان امتحان را افزایش می دهد. وقتی دانش آموز به تمام مباحث درسی اشراف کامل دارد می تواند با خیال آسوده تری در امتحان شرکت کرده و با تمرکز بیشتری نیز به سوالات پاسخ دهد.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن