جواد رضوانی | معلم خصوصی زبان انگلیسی هشتم در تهران

جواد رضوانی هستم، دارای مدرک کارشناسی ارشد مترجمی زبان و مدرس خصوصی زبان انگلیسی در پایه های مختلف تحصیلی در تهران هستم، بیش از 14 سال است که به تدریس زبان انگلیسی مشغول هستم ضمن این که در رشته تخصصی خود یعنی ترجمه نیز فعالیت دارم.

آموزش زبان انگلیسی از جمله مواردی است که می تواند تجارب بسیاری را برای زبان آموز به همراه داشته باشد، از آنجایی که زبان انگلیسی یک زبان بین المللی است نه تنها در ایران بلکه در بسیاری از کشورهای دنیا این زبان از جمله منابع درسی در مدرسه است که به دانش آموزان تدریس می شود، در کشور ما از سال هفتم دانش آموز درس زبان انگلیسی را می آموزد، یکی از منابع مهم کنکور محسوب شده و یادگیری این مهارت یک امتیاز مثبت از نظر شغلی و تحصیلی برای فرد محسوب می شود. بنابراین می توان فهمید که یادگیری زبان انگلیسی تا چه اندازه مهم و مفید است.

در مورد این که چگونه می توان در مدرسه زبان انگلیسی را به خوبی یاد گرفت، باید بگویم که این بستگی به شیوه های تدرسی دبیر زبان و البته همت، پشتکار و علاقه دانش  آموز به یادگیری خواهد داشت، بسیاری از دانش آموزان ما هنوز شیوه های مطالعه و یادگیری زبان انگلیسی را نمی دانند، آنها بعد از یادگیری درس در مدرسه کتاب را می بندند و تا جلسه بعدی هیچ سراغی از مطالب آموخته شده نمی گیرند و این اشتباه ترین کار در یادگیری زبان انگلیسی است.

حتما شنیده اید که زبان انگلیسی یک زبان فرّار است، این به آن معنا است که اگر مطالب درسی را به خوبی مرور نکنید خیلی زود آنها فراموش خواهید کرد، پس بهتر است از همین سالهای اولیه آشنایی با زبان انگلیسی  این درس را به شکل اصولی و استاندارد بیاموزید تا دچار مشکلات بعدی نشوید.

توصیه من به دانش آموزان کلاس هشتم این است که قبل از شروع سال تحصیلی یا همزمان با آغاز آن مطالب درسی سال هفتم را به خوبی مرور کنید  و اگر اشکالی در مباحث آن دارید حتما با کمک یک معلم خصوصی یا یک راهنما نقاط ضعف خود را در یادگیری برطرف کنید، زبان یک درس کاملا زنجیره ای است، اگر شما مفاهیم اولیه را به خوبی نیاموزید در یادگیری مباحث بعدی مشکل خواهید داشت، پس بهتر است که با یک درصد آمادگی بالا در کلاس درس زبان هشتم حاضر شوید.

اگر احساس می کنید که ساعت های درسی برای یادگیری زبان در مدرسه برای شما کم است حتما از وجود معلم خصوصی بهره مند شوید، اجازه ندهید که مطالب درسی روی هم تلنبار شوند، مطمئنا در این صورت در زمان امتحان کار بسیار سختی را پیش رو خواهید داشت. توصیه من به دانش آموزان این است که هرگز از کلاس درس عقب نمانند، باید سعی کنید که مطالب درسی را به خوبی بیاموزید و با حل تمرین های بسیار زیاد همواره آمادگی لازم را داشته باشید، این کار به شما اجازه می دهد که با آمادگی کامل در امتحان شرکت کنید و برای آموختن مطالب بیشتر در سال جدید آمادگی داشته باشید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن