تدریس خصوصی زبان یازدهم در تهران | هیوا شاهدی فر

من هیوا شاهدی فر هستم دارای مدرک کارشناسی زبان و ادبیات انگلیسی از دانشگاه پیام نور تهران، بیش از 7 سال سابقه تدریس درس زبان در آموزشگاه و تدریس خصوصی در مقاطع مختلف تحصیلی در منزل دارم.

از آنجایی که درس زبان یکی از دروس مشکل در دوران تحصیل شناخته می شود و اکثر دانش آموزان از آموختن و امتحان دادن آن هراس دارند، این نگرانی برای والدین ایجاد می شود که فرزندشان در پشت سر گذاشتن این درس در دوران تحصیل موفق باشد، استخدام معلم خصوصی برای یادگیری بهتر یکی از راه هایی است که برخی والدین از آن استفاده می کنند.

زبان انگلیسی به ویژه در دوران تحصیلی متوسطه دوم یعنی سال های دهم، یازدهم و دوازدهم دارای مباحث پیچیده، مهم و بسیار کاربردی است که یادگیری دقیق آنها می تواند به تسلط دانش آموز به این زبان منجر شده و موفقیت او در کنکور را رقم بزند، به همین دلیل بهتر است که دانش آموزان به ویژه در این مقطع درس را خیلی اصولی و عمیق بیاموزند.

برای زبان انگلیسی پایه یازدهم، باید دقت داشت که دانش آموز تسلط کافی بر مباحث سالهای گذشته داشته باشد. در صورتی که احساس کنم دانش آموزی که با من کلاس خصوصی دارد، این تسلط را ندارد، من تمام وقت و انرژی کلاس را برای رفع اشکالات و ابهامات او در مباحث درسی گذشته صرف میکنم، به نظر من دانش آموز باید با یک اشراف کامل بر لغات و همچنین گرامر سالهای قبل دوره آموزشی جدید را شروع کند، بنابراین اولین گام رساندن دانش آموز به سطحی است که بتوان مباحث جدید درسی را برای او شرح داد.

از جمله کارهایی که من در کلاسهای خصوصی از آن استفاده میکنم، حفظ لغات هر درس قبل از شروع کلاس است، دانش آموز هنگام شروع درس جدید باید معانی لغات و مصطلحات درس را از قبل آموخته باشد، این کار که به کارگیری از وجود دانش آموز در تدریس است به او کمک می کند تا از حالت منفعل خارج شده و برای آموزش خود نقش فعال تری داشته باشد.

ساعتی از کلاس نیز به آموزش نکات مهم دروس که در کنکور از آنها به عنوان سوالات تستی استفاده شده است قرار میگیرد، آموختن نکات تستی و تست زدن به دانش آموز کمک میکند تا نه تنها در آموزش و امتحان موفق باشد بلکه برای شرکت در کنکور نیز آماده شود.

استفاده از منابع غیر درسی را پیشنهاد نمی کنم، بهتر است معلم خصوصی از منابع درسی برای کلاس های خصوصی استفاده کند. نباید فراموش کرد که حفظ لغات در کنار یادگیری گرامر می تواند بسیار کاربردی باشد، تمرین دیکته کلمات را باید به دانش آموز واگذار کرد، برای تمرین می توان از نمونه سوالات امتحانی سالهای گذاشته، سوالات کنکور، نمونه سوالات طراحی شده و تمارین کتاب استفاده کرد.

بیشتر والدین انتظار دارند که فرزندشان در مدت زمان کوتاهی با کلاس های خصوصی به یک تسلط کامل دست پیدا کنند، اما نباید فراموش کرد که آموزش یک پروسه زمان بر است و اگر قرار است دانش آموز در امر یادگیری موفق باشد بهتر است با صبر و حوصله و تمرین زیاد دوران آموزشی را به خوبی طی کند، برقراری شرایط آرامش و ایجاد اعتماد به نفس در دانش آموز از جمله اقداماتی است که والدین با انجام می توانند فرزند خود را در یادگیری بهتر یاری کنند.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن