اکرم عباسی | معلم زبان انگلیسی خانم

اکرم عباسی هستم مدرس زبان انگلیسی در دبیرستان غیر انتفاعی، در کنار آموزش در مدرسه به تدریس خصوصی زبان انگلیسی نیز اشتغال دارم، 8 سال تجربه تدریس به نوجوانان باعث شده است تا اطلاعات خوبی در مورد یادگیری زبان انگلیسی در این سن داشته باشم.

اگرچه سیستم آموزشی زبان انگلیسی کشور ما ناکارآمد است و اکثر دانش آموزان بعد از پایان دوره های متوسطه آنطور که باید به زبان انگلیسی تسلط ندارند اهمیت یادگیری زبان به صورت خصوصی و یا شرکت در کلاس های موسسات بیشتر نمایان میشود.

من فکر میکنم بهترین سن آغاز یادگیری زبان دوم، سن نوجوانی است، نوجوانی سنی پر از شور و شوق آموختن است، نوجوانان به دنبال یادگیری مهارت ها و استفاده از آنها در آینده هستند، از طرفی میتوان گفت آموختن مهارت بستری مناسب برای بالندگی نوجوانان در آینده فراهم میکند، بنابراین والدین موظف هستند که یادگیری زبان انگلیسی در این سن را در اولویت قرار دهند.

در حال حاضر آشنایی و تسلط بر زبان انگلیسی در یافتن شغل یک امتیاز مثبت تلقی میشود، از طرفی اگر نوجوان امروز، قصد مهاجرت یا ادامه تحصیل در خارج از کشور را داشته باشد دانستن زبان انگلیسی به او کمک بسیاری خواهد کرد، بنابراین باید سعی کرد با توجه به انگیزه و علاقه نوجوان آموزش او را شروع کرد.

تدریس خصوصی میتواند در یادگیری جزئیات و نکات مهم به نوجوان کمک کند و برای شرکت در آزمون ورودی دانشگاه نیز برای او موثر باشد، اما اگر خانواده ای بودجه کافی برای استخدام معلم خصوصی زبان ندارند میتوانند از موسسات آموزش زبان انگلیسی استفاده کنند.

بسیاری از نوجوانان از شرکت در کلاس های خارج از مدرسه لذت میبرند، یافتن دوستان جدید، حضور در اجتماعی غیر از خانواده و مدرسه و همچنین احساس استقلال و بزرگ شدن، به نوجوان کمک میکند تا انگیزه های لازم برای آموزش را داشته باشد.

برای بسیاری از نوجوانان یادگیری زبان انگلیسی سخت است، والدین میتوانند با تشویق فرزندان خود و همچنین بیان اهمیت یادگیری زبان در خانه او را به شرکت در کلاسهای آموزشی تشویق کنند. استفاده از کتاب های زبان اصلی متناسب با میزان تسلط نوجوان، تماشای فیلم های زبان اصلی و همچنین نوشتن خلاصه کتاب و فیلم به زبان انگلیسی از جمله مواردی است که میتواند به رشد مهارت های شنیداری، نوشتاری، گفتاری و درک مطلب در دانش آموزان کمک کننده باشند.
اختصاص دادن زمانی از روز برای تمرین و تکرار مطالب آموزشی انگلیسی بسیار واجب است، زبان آموز باید آموخته هایش را استفاده کند تنها در این صورت است که میتوان به موفقیت او امیدوار بود، من فکر میکنم والدین نقش مهمی در پیشرفت زبان آموزان نوجوان دارند، چرا که همراهی آنان در این زمینه به فرزندشان توان و انگیزه ادامه مسیر را خواهد داد.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن