اعظم میرزا احمدی | تدریس خصوصی زبان انگلیسی دوازدهم در تهران

من اعظم میرزا احمدی هستم، کارشناس زبان و ادبیات انگلیسی و با سابقه 14 سال تدریس زبان انگلیسی در مقاطع مختلف سنی و تحصیلی در حال فعالیت در عرصه آموزش هستم.

زبان انگلیسی در دوران تحصیل یکی از دروس سخت محسوب می شود و اکثر دانش آموزان با یادگیری آن مشکل دارند. تقاضا برای استخدام معلم خصوصی زبان بسیار زیاد است و هرچه به سالهای بالاتر دوره دوم متوسطه و فارغ التحصیلی نزدیک می شویم این تقاضا نیز بیشتر می شود.

در مورد آموزش زبان انگلیسی دوازدهم باید بگویم از آنجایی که زبان یک درس زنجیره وار و فرّار است بهتر است برای این که از تسلط خود مطمئن شوید حتما یک ارزیابی از میزان یادگیری و توانایی خود داشته باشید. اکثر دانش آموزان فکر می کنند با داشتن یک معلم خصوصی در شب های امتحان و قبولی در آن، کار به پایان رسیده است. اما اگر یادگیری به صورت مقطعی باشد مطمئنا بخش زیادی از آموخته ها فراموش شده و در زمان کنکور متوجه می شوید که چیزی از آنچه طی سالها آموخته اید به یاد ندارید.

پیشنهاد من این است که دانش آموزان سال دوازدهمی برای دروس مهمی چون زبان حتما کلاس های مرتب داشته باشند. برای مثال کلاس های هفتگی یا ماهانه می تواند پاسخگوی نیاز دانش آموزان دوازدهمی باشد. به این ترتیب به راحتی می توانید نقاط ضعف خود را برطرف کرده، به اندازه کافی تمرین کنید و همچنین نکات تستی را بیاموزید. ضمن قبولی در امتحان و کسب نمره خوب برای کنکور نیز آماده می شوید.

اگر میخواهید در کنکور یا امتحان نهایی سال دوازدهم موفق شوید، باید دایره لغات خوبی داشته و گرامرهای دروس را به خوبی آموخته باشید. با توجه به این نکته در صورتی که در سالهای پایین تر درس زبان را به صورت مفهومی نیاموخته باشید نیاز دارید که مرور عمیقی روی دروس گذشته داشته باشید.

من معمولا در کلاسهای خصوصی از منابعی چون کتب تست و کتاب های مکمل کمک آموزشی کمک میگیرم، اکثر دانش آموزان نیاز دارند که به سوالات گوناگونی دسترسی داشته باشند، مدام تمرین حل کنند و نکات را به صورت یکجا در اختیار داشته باشند تا مرور و مطالعه راحت تر شود.

معمولا برای رسیدن به اهداف مهمی چون قبولی در کنکور یا کسب نمره خوب در کنکور نیاز به یک برنامه ریزی دقیق برای آموزش و مطالعه است. در صورتی که معلم خوبی داشته باشید می توانید از او بخواهید تا برای شما یک برنامه دقیق و قابل اجرا تدوین کند طبق آن برنامه تا رسیدن به اهدافتان پیش بروید.

از هزینه کردن برای موفقیت به ویژه در سال دوازدهم هراس نداشته باشید، چرا که موفقیت شما  ارزش آن را دارد که وقت و هزینه زیادی برای آن صرف کنید، مطمئنا پذیریش در رشته مورد علاقه تان در دانشگاه و توانایی داشتن یک شغل مناسب می تواند تمام این هزینه ها را جبران کند.

خانواده می تواند نقش موثری در این راه داشته باشد و با انتخاب مدرس خصوصی زبان دوازدهم مناسب، تشویق به موقع و فراهم کردن بستر مطالعه و یادگیری برای دانش آموز او را در راه رسیدن به اهدافش یاری کند.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن